Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Trwa kampania promocyjna Ministerstwa Zdrowia „Onkologia – włącz medyczną pasję!", która ma zachęcić przyszłych lekarzy do wyboru tej prestiżowej, ambitnej i niezwykle ważnej społecznie specjalizacji. Jak podkreśla minister zdrowia, Adam Niedzielski, nowotwory stają się jedną z głównych przyczyn zgonów. Dlatego tak ważne jest, by onkologię wybierało jak najwięcej osób.

Onkologia to dziedzina medycyny, która daje ogromne możliwości – nie tylko leczenia pacjentów, ale także prowadzenia działalności naukowej, badań klinicznych, współpracy międzynarodowej. Argumentem przemawiającym za wyborem przez lekarzy tej specjalizacji może być również korzystanie z innowacyjnych rozwiązań i zdobyczy nowych technologii. Mimo wymienionych tylko przykładowo niekwestionowanych atutów tej ważnej społecznie dziedziny, w naszym kraju brakuje onkologów. Obecnie zajętych jest zaledwie 60 proc. miejsc na tej specjalizacji. Z tego powodu Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło kampanię „Onkologia – włącz medyczną pasję!", realizowaną w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Jej celem jest nowoczesna, ciekawa, a przede wszystkim skuteczna promocja dziedzin onkologicznych i zachęcenie jak największej liczby studentów medycyny do wyboru drogi zawodowej i naukowej, która pozwoli im wspierać pacjentów zmagających się z chorobą nowotworową. Radioterapia, onkologia kliniczna, chirurgia onkologiczna... Jest całe spektrum zawodowych możliwości, jakie daje onkologia. Wystarczy... włączyć medyczną pasję!

W ramach kampanii przygotowano m.in. materiały filmowe, w których głos zabierają specjaliści z dziedzin onkologicznych, studenci i pacjenci, a także artykuły – wywiady z ekspertami w dziedzinie onkologii. Materiały te są dostępne na stronie: https://bit.ly/ONkologia

Zachęcamy do obejrzenia i przeczytania!

Źródło: Ministerstwo Zdrowia