Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Trwa kampania promocyjna Ministerstwa Zdrowia „Onkologia – włącz medyczną pasję!", która ma zachęcić przyszłych lekarzy do wyboru tej prestiżowej, ambitnej i niezwykle ważnej społecznie specjalizacji. Jak podkreśla minister zdrowia, Adam Niedzielski, nowotwory stają się jedną z głównych przyczyn zgonów. Dlatego tak ważne jest, by onkologię wybierało jak najwięcej osób.

Onkologia to dziedzina medycyny, która daje ogromne możliwości – nie tylko leczenia pacjentów, ale także prowadzenia działalności naukowej, badań klinicznych, współpracy międzynarodowej. Argumentem przemawiającym za wyborem przez lekarzy tej specjalizacji może być również korzystanie z innowacyjnych rozwiązań i zdobyczy nowych technologii. Mimo wymienionych tylko przykładowo niekwestionowanych atutów tej ważnej społecznie dziedziny, w naszym kraju brakuje onkologów. Obecnie zajętych jest zaledwie 60 proc. miejsc na tej specjalizacji. Z tego powodu Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło kampanię „Onkologia – włącz medyczną pasję!", realizowaną w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Jej celem jest nowoczesna, ciekawa, a przede wszystkim skuteczna promocja dziedzin onkologicznych i zachęcenie jak największej liczby studentów medycyny do wyboru drogi zawodowej i naukowej, która pozwoli im wspierać pacjentów zmagających się z chorobą nowotworową. Radioterapia, onkologia kliniczna, chirurgia onkologiczna... Jest całe spektrum zawodowych możliwości, jakie daje onkologia. Wystarczy... włączyć medyczną pasję!

W ramach kampanii przygotowano m.in. materiały filmowe, w których głos zabierają specjaliści z dziedzin onkologicznych, studenci i pacjenci, a także artykuły – wywiady z ekspertami w dziedzinie onkologii. Materiały te są dostępne na stronie: https://bit.ly/ONkologia

Zachęcamy do obejrzenia i przeczytania!

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.