Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Komisja Nauk Przyrodniczych Stacji Naukowej PAU w Katowicach zaprasza na wykład w ramach „Cyklu Międzywydziałowych Wykładów z zakresu Nauk Przyrodniczych". Wykłady te prowadzą najwybitniejsi naukowcy, których wyniki badań mają duży wpływ na inne dziedziny nauki oraz znaczny oddźwięk ogólnoludzki.

Wykład wygłosi: Prof. dr hab. n. med. JAN DUŁAWA - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Temat wykładu: „Czy pandemia COVID-19 zmieni paradygmat medycyny ?"

Celem wykładu będzie próba odpowiedzi na pytanie , czy i czego uczy nas przeżycie pandemii i czy jesteśmy gotowi na skuteczną realizację wniosków wynikających z tego doświadczenia . Do najważniejszych z nich należy konieczność zmiany podejścia ( pojedynczych osób i całych zbiorowości) do odpowiedzialności za zdrowie (swoje i innych). To z kolei rodzi potrzebę rozważenia zmian paradygmatu medycyny.

Wykład odbędzie się dnia 7. 11. 2022r. o godz. 17-tej w Auli im. W. Panki (1 piętro), ul. Bankowa 14, Uniwersytet Śląski w Katowicach

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.