Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Miło nam poinformować, że Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zajął II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski wśród uczelni medycznych oraz VI miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska. Nagrody wręczono w trakcie Gali Śląskiego Sportu Akademickiego, którą zorganizowano 25 października br. w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie było świetną okazją do sportowego podsumowania minionego sezonu, wręczenia nagród i wyróżnień najlepszym uczelniom, sportowcom oraz wyróżniającym się działaczom AZS Katowice. W uroczystości, w imieniu JM Pana Rektora Tomasza Szczepańskiego, uczestniczyły Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach, prof. Anna Brzęk oraz Prodziekan ds. Studenckich, prof. Urszula-Sioma-Markowska.

Odznakę „Zasłużony dla AZS Katowice" w imieniu dr. Tadeusza Wieczorka odebrał mgr Marek Stawiński. Ponadto, po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią do programu Gali powróciły Śląskie Gryfy, które wręczono w siedmiu kategoriach. Wśród nominacji „Pracownik studium wychowania fizycznego i sportu" znalazła się mgr Joanna Sobel. W kategorii „Trener" mogliśmy kibicować mgr. Markowi Stawińskiemu, trenerowi naszego uczelnianego klubu sekcji siatkówki, pływania oraz tenisa. W kategorii „Sukces Sportowy" nominowano narciarzy SUM. Z kolei Adrianna Potoczek, wiceprezes KU AZS SUM Katowice oraz zawodniczka futsalu i piłki nożnej kobiet oraz unihokeja została zaszczycona nominacją w kategorii „Odkrycie roku". „Człowiekiem Roku" został mgr Piotr Kuzak, prezes KU AZS SUM Katowice, zawodnik sekcji lekkiej atletyki oraz unihokeja.

Jesteśmy dumni z naszych sportowców, serdecznie dziękujemy za cały rok mierzony czasem, dystansem, liczbą punktów, wylanym potem i pozytywną energią. Życzymy Wam kolejnych sukcesów!