Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki ukazała się informacja o ogłoszeniu wyników kolejnej edycji programu pod nazwą „Najlepsi z najlepszych! 4.0" ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, w którym wsparcie uzyskują wybitnie uzdolnieni studenci w celu rozwoju swojej aktywności. Jest Nam niezmiernie miło poinformować, że dwa projekty złożone przez naszych studentów otrzymały pozytywną rekomendację realizacji!

28 10 Maria Nowak i Michał Ciołek

1 Projekt : „Interdyscyplinarne podejście do pacjenta podstawą rozwoju medycyny."

Autorzy: Pani Maria Nowak i Pan Michał Ciołek

Opiekuni merytoryczni projektu:
dr hab. n. med. Krzysztof Krysta, profesor SUM
dr hab. n. med. Agnieszka Zachurzok

Opis Projektu: "Interdyscyplinarne podejście do pacjenta podstawą rozwoju medycyny" zakłada rozpowszechnianie wielowymiarowego postrzegania medycyny, płynących z niego korzyści dla pacjenta oraz promowanie działalności studentów z Polski na arenie międzynarodowej. Głównym celem projektu jest prezentacja prac naukowych w dziedzinie endokrynologii i psychiatrii dotyczących autoimmunologicznego zapalenia mózgu oraz zespołu Bardet-Biedl na konferencjach międzynarodowych w Dublinie i Bangkoku. Ich rezultatem będzie przedstawienie wyników prac w kontekście wymienionych dziedzin, jednocześnie poddając zbiorowej dyskusji znaczenie interdyscyplinarności opisywanych problemów zdrowotnych.

Wartość projektu : 35 805,00 PLN

 

28 10 Maria Stec i Agata Suleja

2 Projekt pn.: „HCM-AF-PL Risk Score – nowatorskie podejście do oceny ryzyka wystąpienia migotania przedsionków w populacji Polskiej"Autorki: Pani Maria Stec i Pani Agata Suleja

Opiekun merytoryczny projektu: dr hab. n. med. Krzysztof Szydło, prof. SUM

Opis Projektu: „HCM-AF-PL Risk Score – nowatorskie podejście do oceny ryzyka wystąpienia migotania przedsionków w populacji Polskiej" zakłada umożliwienie autorom badania prezentacji wynikówpracy na prestiżowych zagranicznych konferencjach medycznych o randze międzynarodowej. Opublikowanie narzędzia o nazwie HCM-AF-PL Risk Score zarówno w formie doniesień zjazdowych jak i artykułów naukowych ma szanse zrewolucjonizować podejście do predykcji powikłań HCM, ich wczesnego wykrywania i planowania terapii. Takie narzędzie mogłoby konkurować z modelem amerykańskim – HCM-AF Risk Score opublikowanym na łamach jednego z najbardziej rozpoznawalnych czasopism kardiologicznych na świecie. Wyniki wstępnych badań wskazują na istotną wartość predykcyjną HCM-AF Risk Score w przewidywaniu progresji HCM, rozwoju niewydolności serca (HF), występowaniu AF, ale również innych zaburzeń rytmu. Gdyż Kardiomiopatia przerostowa (HCM - hypertrophic cardiomyopathy) to genetyczna choroba miokardium, której skutkiem mogą być zaburzenia rytmu serca. Najczęstszym nadkormorowym zaburzeniem rytmu serca wiążącym się z poważnymi konsekwencjami jest migotanie przedsionków (AF). W ubiegłym roku opublikowano narzędzie pozwalające oszacować ryzyko wystąpienia AF w HCM - kalkulator o nazwie HCM-AF Risk Score zwalidowany dla populacji amerykańskiej. Zmienił on diametralnie podejście do predykcji powikłań HCM u chorych amerykańskich. Z uwagi na różnice populacyjne wyników tych obserwacji nie można bezpośrednio przenosić na populację europejską. Nasz projekt może być wstępem do stworzenia alternatywnego narzędzia dedykowanego populacji polskiej (HCM-AF-PL Risk Score).

Wartość projektu: 45 750,00 PLN.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące programu znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wyniki-iii-naboru-ofert-w-ramach-projektu-najlepsi-z-najlepszych-40

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.