Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

21 października w Operze Śląskiej w Bytomiu odbyła się uroczysta gala, w trakcie której wyróżniono osoby działające na rzecz rozwoju miasta. W zaszczytnym gronie znalazła się prof. dr hab. n. med. Aleksandra Kawczyk-Krupka, którą postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 24 sierpnia 2021 r. o nadaniu odznaczeń została nagrodzona Złotym Krzyżem Zasługi. W trakcie gali wyróżnieni zostali także: dr hab. n. med. Dariusz Waniczek, prof. SUM, prof. dr hab. n. med. Grzegorz Cieślar oraz Katarzyna Labus.

– Swój krzyż zasługi dedykuję wszystkim lekarzom Bytomia, a przede wszystkim moim współpracownikom i Kierownikowi Kliniki Prof. Cieślarowi, wieloletniemu nauczycielowi Prof. Aleksandrowi Sieroniowi. Jest to nasz wspólny wysiłek i trud i wspólne odznaczenie. Dedykuję to oznaczenie moim bliskim, również związanym z służbą zdrowia , dziękując za ich wsparcie i zrozumienie. Odznaczenia te to nie tylko uhonorowaniem dotychczasowych działań, ale przede wszystkim motywacja do dalszej misji niesienia pomocy osobom chorym i potrzebującym wsparcia – mówiła w trakcie wydarzenia prof. dr hab. n. med. Aleksandra Kawczyk-Krupka, która w imieniu wszystkich odznaczonych lekarzy powiedziała także: – Z dumą i satysfakcją przyjmujemy dziś odznaczenia, które nadaje się za czyny przekraczające zakres zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść obywatelom, za ofiarną działalność publiczną, bezinteresowne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną, a tak postrzegamy nasz zawód i naszą misję.

Prof. dr hab. n. med. Aleksandra Kawczyk-Krupka w latach 1987-1993 studiowała medycynę na zabrzańskim Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej. Tytuł profesora nauk medycznych otrzymała 5 lutego 2019 r. Aktualnie prof. Kawczyk-Krupka jest zatrudniona na stanowisku profesora badawczo-dydaktycznego w Katedrze i Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej. W związku ze swoim zaangażowaniem w proces kształcenia studentów na Śląsku, Kandydatka uchwałą Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach została wybrana Przewodniczącą Podzespołu do spraw Jakości Kształcenia dla Kierunku Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W ślad za tym otrzymała nominację z rąk Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych na członka Uniwersyteckiej Komisji ds. Jakości Kształcenia na Kierunku Lekarskim na kadencję 2021-2024. Pani Profesor jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Nagrody Ministra Zdrowia (2004) oraz dziewięciu nagród rektora ŚAM/SUM.

Oprócz prof. dr hab. n. med. Aleksandry Kawczyk-Krupki wyróżnienia otrzymali także inni naukowcy i pracownicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach:

  • dr hab. n. med. Dariusz Waniczek, prof. SUM – Złoty Krzyż Zasługi;
  • dr hab. n. med. Grzegorz Cieślar – Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej;
  • Katarzyna Labus – Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

W uroczystości brali udział przedstawiciele Regionalnej Izby Gospodarczej (RIG), władz miasta i Rady Miejskiej, ale również posłowie, senatorowie, przedstawiciele administracji rządowej, miast ościennych oraz trzeciego sektora. Uroczystość zakończyła się występem Artystów Opery Śląskiej w Bytomiu z programem opracowanym przez Dyrektora Opery, Łukasza Goika.

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.