Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
141022_nagrody-ministra-zdrowia_1

Wiceminister zdrowia Piotr Bromber wręczył dziś w rektoracie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach „Nagrody Ministra Zdrowia w 2022” dwojgu profesorom naszej Uczelni. Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Janas – Kozik (kierownik katedry i oddziału klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach) otrzymała to prestiżowe wyróżnienie za aktywność na rzecz reformy psychiatrii dzieci i młodzieży oraz współautorstwo bestsellerowej, dwutomowej publikacji naukowej pt. „Psychiatria dzieci i młodzieży”. Natomiast prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gąsior dostał nagrodę za całokształt dorobku obejmującego znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej. Pan profesor, kierownik katedry i kliniki Katedra i Klinika Kardiologii WNOZ w Katowicach, był twórcą i pierwszym dziekanem tego Wydziału, który niedawno obchodził swoje XX-lecie. – Serdecznie Państwu gratuluję. Kwestie rozwoju dydaktyki i zachęcenia młodych naukowców do poświęcenia się jej i dzielenia wiedzą z innymi są jednym z priorytetów resortu – powiedział wiceminister Bromber.
Rektor SUM prof. Tomasz Szczepański stwierdził, że rozwój dydaktycznej pasji wśród absolwentów i naukowców naszej Uczelni to jedno z najważniejszych zadań. – Wyróżnieni dziś naukowcy stanowią wzór do naśladowania. Ich aktywność i zapał są wyjątkową inspiracją – dodał prof. Szczepański.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.