Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

141022_nagrody-ministra-zdrowia_1

Wiceminister zdrowia Piotr Bromber wręczył dziś w rektoracie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach „Nagrody Ministra Zdrowia w 2022” dwojgu profesorom naszej Uczelni. Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Janas – Kozik (kierownik katedry i oddziału klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach) otrzymała to prestiżowe wyróżnienie za aktywność na rzecz reformy psychiatrii dzieci i młodzieży oraz współautorstwo bestsellerowej, dwutomowej publikacji naukowej pt. „Psychiatria dzieci i młodzieży”. Natomiast prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gąsior dostał nagrodę za całokształt dorobku obejmującego znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej. Pan profesor, kierownik katedry i kliniki Katedra i Klinika Kardiologii WNOZ w Katowicach, był twórcą i pierwszym dziekanem tego Wydziału, który niedawno obchodził swoje XX-lecie. – Serdecznie Państwu gratuluję. Kwestie rozwoju dydaktyki i zachęcenia młodych naukowców do poświęcenia się jej i dzielenia wiedzą z innymi są jednym z priorytetów resortu – powiedział wiceminister Bromber.
Rektor SUM prof. Tomasz Szczepański stwierdził, że rozwój dydaktycznej pasji wśród absolwentów i naukowców naszej Uczelni to jedno z najważniejszych zadań. – Wyróżnieni dziś naukowcy stanowią wzór do naśladowania. Ich aktywność i zapał są wyjątkową inspiracją – dodał prof. Szczepański.