Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
W laboratorium

Zmiany w obrębie postawy ciała, wzorców motorycznych i zachowań zdrowotnych u dzieci jako skutki pandemii Covid-19, komórki macierzyste z tkanki tłuszczowej w aspekcie regeneracji nabłonka rogówki oraz rola profagów w zjadliwości klinicznych szczepów patogenu ludzkiego Clostridioides difficile in vitro i in vivo. To trzy działania naukowe na jakie przyznano granty naukowcom ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Narodowe Centrum Nauki przyznało je w ramach programów „Miniatura 6” oraz „Opus 22”. To kolejne granty jakie trafią do SUM !


Granty w ramach programu „Miniatura 6

dr hab. Anna Monika Brzęk
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Pt.: „Zmiany w obrębie postawy ciała, wzorców motorycznych i zachowań zdrowotnych u dzieci jako skutki pandemii Covid-19”

Celem głównym projektu jest określenie jakie są skutki pandemii i w jakim nasileniu dotyczą parametrów posturometrycznych, wzorców ruchowych i zachowań zdrowotnych.

Na realizacje działania naukowego zostały przyznane środki finansowe w wysokości: 49 907 zł


dr Bartosz Robert Sikora
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Pt.: „Badanie transkryptomu egzosomalnego miRNA komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej w aspekcie regeneracji nabłonka rogówki”

Projekt obejmuje badania podstawowe z zakresu właściwości biologicznych pęcherzyków zewnątrzkomórkowych wydzielanych przez mezenchymalne komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej.

Na realizacje działania naukowego zostały przyznane środki finansowe w wysokości: 49 999 zł

 

Grant w ramach programu „OPUS 22

W konsorcjum z: Gdański Uniwersytet Medyczny, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, gdzie SUM jest jednym z partnerów, zaś kierownikiem projektu jest prof. dr hab.n.med. Gajane Martirosian

Pt.:” Rola profagów w zjadliwości klinicznych szczepów patogenu ludzkiego Clostridioides difficile in vitro i in vivo”

W ramach tego projektu planujemy zbadać interakcje fag-gospodarz in vitro, aby zrozumieć, w jaki sposób profagi mogą wpływać na wirulencję gospodarza i przebieg zakażenia in vivo w mysim modelu infekcji C. difficile. Badania te wpisują się w aktualne zainteresowania nauki.

Na realizacje działania naukowego dla SUM zostały przyznane środki finansowe w wysokości: 652 578 zł

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.