Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

obraz dekoracyjny

W imieniu Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego, zapraszamy na 42. Międzyuczelnianą Inaugurację Roku Akademickiego w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach w niedzielę, 9 października br. o godzinie 18:00. Wydarzenie poprzedzi przemarsz orszaku akademickiego.

Jak co roku, w czasie uroczystej Mszy św., koncelebrowanej przez Księży Biskupów z innych miast akademickich Regionu, Ksiądz Arcybiskup wręczy ufundowaną przez siebie nagrodę „Lux ex Silesia". W tym roku jej laureatem został Antoni Piechniczek, trener piłkarski, po raz pierwszy w historii nagrody – reprezentant środowiska sportowego.

Przed rozpoczęciem Mszy św. do dyspozycji Rektorów i Dziekanów będzie gmach Wydziału Teologicznego, w którym władze uczelni będą mogły przyodziać swoje togi. Orszak akademicki ruszy sprzed budynku o godzinie 17:45. Z kolei po zakończonej uroczystości, jej uczestnicy będą mogli zwiedzić ekspozycję w Panteonie Górnośląskim.