Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrza Szpitalem Klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu od 3 października jest Szpitalem Klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego! To wielki dzień w historii naszej uczelni! Było to możliwe dzięki podpisaniu porozumienia pomiędzy ministerstwem zdrowia, reprezentowanym przez szefa resortu dr. n. ekon. Adama Niedzielskiego oraz Śląskim Uniwersytetem Medycznym, reprezentowanym przez prof. dr. hab. n. med. Tomasza Szczepańskiego, Rektora SUM.

Wydarzeniu towarzyszyło odsłonięcie popiersi twórców zabrzańskiej potęgi: prof. Stanisława Pasyka, prof. Lilli Goldstein, prof. Zbigniewa Religi oraz prof. Mariana Zembali. Wszyscy wywarli piętno na rozwoju SCCS, dawniej Wojewódzkiego Ośrodka Kardiologii. Każdy z nich poświęcił mu swój czas, pomysły, nieprzespane noce, podejmując odważne decyzje dotyczące zarówno inwestycji jak i badań naukowych oraz pionierskich zabiegów. Co pierwsze w polskiej kariologii i kardiochirurgii zdarzyło się w Zabrzu.

-Podjęliśmy decyzję, którą zaraz usankcjonujemy formalnie, że Śląskie Centrum Chorób Serca zostanie przekazane z Ministerstwa Zdrowia do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Można śmiało powiedzieć, że Śląskie Centrum Chorób staje się jeszcze bardziej śląskie – w ten sposób, że nie będzie już jego właścicielem minister zdrowia, rezydujący w Warszawie, tylko Śląski Uniwersytetu Medyczny – powiedział podczas uroczystości minister zdrowia Adam Niedzielski i dodał: - Jestem przekonany - i to też wynik naszej blisko półrocznej współpracy w tym zakresie, żeby doprowadzić do formalnego punktu, w którym jesteśmy - że na pewno szpital trafia w dobre ręce i będzie zachowywał dobrą markę, którą sobie wypracował – dodał minister Niedzielski.

- Wszystkie strony mogą i z pewnością skorzystają z możliwości, jakie daje porozumienie. Myślę, że te korzyści naukowe, badawcze, dydaktyczne będą z czasem coraz większe. To m.in. nasze zadanie – ocenił rektor SUM prof. Szczepański.

To niezwykle istotna decyzja dla naszego Uniwersytetu. W Śląskim Centrum funkcjonuje kilka klinik SUM. To ogromna szansa, by śląska medycyna była coraz mocniejsza.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.