Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
logo sum

Szanowni Państwo

uprzejmie informuję, że od dnia 02.09.2022 r. uruchomiony zostanie program do elektronicznego składania wniosków o przyznanie nagrody Rektora w zakresie działalności naukowej, za osiągnięcia innowacyjne oraz za recenzowaną monografię naukową (z poziomu II Wykazu Wydawnictw).

Nadmieniam, że Uchwałą Nr 40/2022 Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach z dnia 29 czerwca 2022 r. wprowadzone zostały zmiany do Regulaminu przyznawania nagród Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dla nauczycieli akademickich w zasadniczej części determinowane wnioskami pracowników, w tym m.in.: w § 8 - dookreślona została generalna zasada, że dany cykl musi posiadać głównego autora tzw. "wiodącego". Doprecyzowano również czasookres, w którym nagradzane w ramach cyklu publikacje winny być publikowane.

Ponadto wprowadzona została możliwość nagradzania z tytułu uzyskanego patentu (§ 11), a także wprowadzono zasadę wyróżniania prac, w których pracownicy są jedynymi współautorami publikacji afiliowanymi SUM lub nagradzana publikacja wypełnia slot, co znajduje wprost odzwierciedlenie w formularzu.

Nową proponowaną kategorią do nagrody jest wyróżnienie za najlepiej cytowaną pracę "Diamentowy SUM" (§ 6 ust. 1 pkt 1 i ust. 2a, § 7 ust. 2 pkt 3). Zgłaszający do nagrody będzie Dyrektor Biblioteki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na podstawie danych uzyskanych z bazy Web of Science.

Nadal właściwą do rozpatrywania wniosków i rekomendowania przyznania nagrody jest Komisja ds. Nagród pod przewodnictwem Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej - prof. dr hab. n. med. Katarzyny Mizi-Stec, natomiast pytania i wątpliwości proszę kierować pod adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W procesie weryfikacji składanych elektronicznie wniosków, Komisja może wystąpić do Wnioskodawców o przesłanie wydruków zgłoszonych publikacji.

Nadmieniam, że pracownicy Działu Organizacyjno-Prawnego będą dla Państwa dostępni pod nr tel. (32) 208 35 12 w zakresie wszelkich wątpliwości dotyczących wypełnienia elektronicznych formularzy.

Termin składania wniosków upływa w dniu 30.09.2022 r.

Oryginalne pismo JM Rektora do pobrania tutaj

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej https://spn.sum.edu.pl

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.