Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

Logo NAVA

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach otrzymał dofinansowanie w programie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pn. „Solidarni z Ukrainą” na wsparcie studentów, którzy są obywatelami Ukrainy.

W projekcie realizowanym przez Uczelnię bierze udział 15 studentów ukraińskich uczelni, którzy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 r. w wyniku działań wojennych i zamierzają kontynuować studia w Polsce na kierunkach medycznych prowadzonych w języku angielskim.

W ramach projektu uczestnicy ukończyli intensywny kurs języka angielskiego medycznego, który trwał od 1 czerwca do 31 lipca br.

Obecnie, począwszy od sierpnia br., studenci realizują kurs przygotowawczy, w ramach którego uczestniczą w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w języku angielskim przez wykładowców Uczelni. Celem kursu jest  uzupełnienie i pogłębienie wiedzy zdobytej w uczelni macierzystej, a zajęcia są związane z podstawowymi przedmiotami charakterystycznymi dla większości kierunków studiów z zakresu nauk medycznych, takimi jak: fizjologia, anatomia, biofizyka, biochemia z elementami chemii, histologia z embriologią oraz pierwsza pomoc medyczna. Kurs przygotowawczy będzie trwał do 22 września br.

W ramach projektu wszyscy studenci otrzymują stypendium, a część z nich w czasie trwania projektu korzysta także z zakwaterowania w domach studenckich należących do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.