Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo NAVA

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach otrzymał dofinansowanie w programie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pn. „Solidarni z Ukrainą” na wsparcie studentów, którzy są obywatelami Ukrainy.

W projekcie realizowanym przez Uczelnię bierze udział 15 studentów ukraińskich uczelni, którzy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 r. w wyniku działań wojennych i zamierzają kontynuować studia w Polsce na kierunkach medycznych prowadzonych w języku angielskim.

W ramach projektu uczestnicy ukończyli intensywny kurs języka angielskiego medycznego, który trwał od 1 czerwca do 31 lipca br.

Obecnie, począwszy od sierpnia br., studenci realizują kurs przygotowawczy, w ramach którego uczestniczą w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w języku angielskim przez wykładowców Uczelni. Celem kursu jest  uzupełnienie i pogłębienie wiedzy zdobytej w uczelni macierzystej, a zajęcia są związane z podstawowymi przedmiotami charakterystycznymi dla większości kierunków studiów z zakresu nauk medycznych, takimi jak: fizjologia, anatomia, biofizyka, biochemia z elementami chemii, histologia z embriologią oraz pierwsza pomoc medyczna. Kurs przygotowawczy będzie trwał do 22 września br.

W ramach projektu wszyscy studenci otrzymują stypendium, a część z nich w czasie trwania projektu korzysta także z zakwaterowania w domach studenckich należących do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.