Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Zapraszamy na promocję najnowszej książki „Więcej nadziei. O raku, stresie i nowych szansach", której treść naukowa jest owocem pracy i studiów prof. dr. n. med. Jadwigi Jośko-Ochojskiej – Kierownika Katedry i Zakładu Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej SUM w Zabrzu.

To książka adresowana do szerokiego grona czytelników: do osób dotkniętych chorobą nowotworową, do ich bliskich, do lekarzy i studentów medycyny i każdego z nas, zmagającego się z ciężką chorobą i przewlekłym stresem.

- Napawająca ludzi lękiem choroba nowotworowa wcale nie musi być traktowana jak wyrok – pisze autorka prof. Jośko-Ochojska. Ten pogląd opiera nie tylko na osobistych, dramatycznych doświadczeniach z przebytej choroby, lecz przede wszystkim na wynikach najnowszych badań naukowych, o czym świadczy podane w książce piśmiennictwo – ponad 300 najnowszych publikacji naukowych.

Zawarta w tytule nadzieja i nowe szanse dla chorych stanowią motyw przewodni całej książki, a jej konstrukcja to droga: od wyznaczenia sobie celu – dożyć jutra, przez poznanie i zrozumienie zagrożeń, porady jak łagodzić życie w przewlekłej chorobie, aż po „Ścieżki nadziei" – rozdział o efektywnym wspieraniu terapii nowotworowej i zwiększaniu szans na ich powodzenie.

Książkę wzbogacają „Listy Joanny" - odwołania do sztuki, które mogą być dla chorych inspiracją, a przede wszystkim wytchnieniem i przejściem na chwilę do świata bez choroby. Zapraszamy do lektury.

07.10.2022 godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dotyczące publikacji

Spotkanie odbędzie się w Auli Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu – Rokitnicy.

Wraz z prof. J. Jośko-Ochojską w spotkaniu uczestniczyć będą współautorzy: mgr Joanna Sell i mgr Andrzej Ochojski.

Przebieg spotkania:

• wystąpienie prof. J. Jośko-Ochojskiej: „Znaczenie radzenia sobie ze stresem w chorobie nowotworowej dla wspierania skuteczności terapii". (20 min.)
  • wystąpienie mgr J. Sell: „Terapeutyczna funkcja przeżywania sztuki". (15 min.)
  • wystąpienie mgr A. Ochojskiego: „Maraton, czyli jak powstawała nasza książka". (15 min.)
  • czas na tania i odpowiedzi oraz bezpośrednią dyskusję z uczestnikami.

Po wystąpieniach istnieje możliwość zakupu książki i uzyskania autografów autorów. Serdecznie zapraszamy!

prof. Jadwiga Jośko-Ochojska mgr Joanna Sell mgr Andrzej Ochojski