Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Zapraszamy na promocję najnowszej książki „Więcej nadziei. O raku, stresie i nowych szansach", której treść naukowa jest owocem pracy i studiów prof. dr. n. med. Jadwigi Jośko-Ochojskiej – Kierownika Katedry i Zakładu Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej SUM w Zabrzu.

To książka adresowana do szerokiego grona czytelników: do osób dotkniętych chorobą nowotworową, do ich bliskich, do lekarzy i studentów medycyny i każdego z nas, zmagającego się z ciężką chorobą i przewlekłym stresem.

- Napawająca ludzi lękiem choroba nowotworowa wcale nie musi być traktowana jak wyrok – pisze autorka prof. Jośko-Ochojska. Ten pogląd opiera nie tylko na osobistych, dramatycznych doświadczeniach z przebytej choroby, lecz przede wszystkim na wynikach najnowszych badań naukowych, o czym świadczy podane w książce piśmiennictwo – ponad 300 najnowszych publikacji naukowych.

Zawarta w tytule nadzieja i nowe szanse dla chorych stanowią motyw przewodni całej książki, a jej konstrukcja to droga: od wyznaczenia sobie celu – dożyć jutra, przez poznanie i zrozumienie zagrożeń, porady jak łagodzić życie w przewlekłej chorobie, aż po „Ścieżki nadziei" – rozdział o efektywnym wspieraniu terapii nowotworowej i zwiększaniu szans na ich powodzenie.

Książkę wzbogacają „Listy Joanny" - odwołania do sztuki, które mogą być dla chorych inspiracją, a przede wszystkim wytchnieniem i przejściem na chwilę do świata bez choroby. Zapraszamy do lektury.


07.10.2022 godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dotyczące publikacji


Spotkanie odbędzie się w Auli Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu – Rokitnicy.

Wraz z prof. J. Jośko-Ochojską w spotkaniu uczestniczyć będą współautorzy: mgr Joanna Sell i mgr Andrzej Ochojski.


Przebieg spotkania:

  • wystąpienie prof. J. Jośko-Ochojskiej: „Znaczenie radzenia sobie ze stresem w chorobie nowotworowej dla wspierania skuteczności terapii". (20 min.)
  • wystąpienie mgr J. Sell: „Terapeutyczna funkcja przeżywania sztuki". (15 min.)
  • wystąpienie mgr A. Ochojskiego: „Maraton, czyli jak powstawała nasza książka". (15 min.)
  • czas na tania i odpowiedzi oraz bezpośrednią dyskusję z uczestnikami.


Po wystąpieniach istnieje możliwość zakupu książki i uzyskania autografów autorów. Serdecznie zapraszamy!

 

 

prof. Jadwiga Jośko-Ochojska mgr Joanna Sell mgr Andrzej Ochojski
prof. Jadwiga Jośko-Ochojska mgr Joanna Sell mgr Andrzej Ochojski

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.