Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

Skarbonka

Rośnie liczba studentów, którzy złożyli wnioski o udzielenie kredytu na studia medyczne. To rozwiązanie, z którego mogą skorzystać również nasi studenci płatnych kierunków lekarskich na polskich uczelniach wyższych, którzy studiują w języku polskim. Kredyt to doskonały pomysł na sfinansowanie wymarzonych studiów. Ubiegać mogą się o niego studenci, którzy:

• rozpoczęli studia w roku akademickim 2021/2022,
  • rozpoczęli studia przed rokiem akademickim 2021/2022 i kontynuują studia,
  • rozpoczną studia w roku akademickim 2022/2023 oraz w latach kolejnych.

W roku akademickim 2021/2022 kwota kredytu wynosi 18 000 zł na semestr (stawka ta będzie obowiązywać do końca studiów), natomiast w roku akademickim 2022/2023, tj. od 1 października 2022 r. wynosi 20 000 zł na semestr. Wniosek o kredyt należy dostarczyć do Banku PKO S.A.:

• maksymalnie 21 dni od rozpoczęcia semestru (dla studentów wnioskujących o kredyt na 2022/2023 tj. studentów I roku i dalszych lat)
  • do 30 września 2022 (dot. absolwentów w roku akademickim 2021/2022 i studentów już studiujących od II roku - kredyt na pokrycie opłat za poprzedni rok akademicki 2021/2022).

Więcej informacji na temat kredytu studenckiego można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: