Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
prof. Agata Stanek

Prof. dr hab. n. med. Agata Stanek na Walnym Zgromadzeniu Członków Polskiego Towarzystwa Angiologicznego we Wrocławiu w dniu 26.08.2022r. została wybrana w głosowaniu tajnym Prezesem Elektem PTA na kadencję 2024-2026.

Profesor Agata Stanek jest Dyrektorem Szkoły Doktorskiej SUM oraz zastępcą kierownika Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach posadowionej na bazie Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu.

Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych, angiologii, a także z balneologii i medycyny fizykalnej. Jako jedna z nielicznych lekarzy w Polsce uzyskała Europejską specjalizację w dziedzinie angiologii (CESMA-UEMS European Diploma in Angiology/Vascular Medicine).

Dowodem uznania wysokiej pozycji zawodowej Prof. Agaty Stanek w dziedzinie angiologii, zarówno w krajowym, jak i zagranicznym środowisku medycznym, jest powołanie Jej do pełnienia funkcji, m.in.: Konsultanta województwa śląskiego w dziedzinie angiologii (od 2015r.), Sekretarza Sekcji Angiologii Europejskiej Unii Specjalistów Medycznych (European Union of Medical Specialists Division Angiology), Członka Zarządu Europejskiego Towarzystwa Medycyny Naczyniowej (European Society for Vascular Medicine - ESVM), Członka  Zarządu   Europejskiej Niezależnej Fundacji w zakresie Angiologii/Medycyny Naczyniowej (European Independent Foundation in Angiology/Vascular Medicine - VAS). Ponadto, jako jedyna do tej pory w Polsce, otrzymała prestiżowy tytuł VAS European Fellow of Excellence in angiology/vascular medicine.

Warto podkreślić, że w roku 2021 Katedra i Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach posadowiona na bazie Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, dzięki staraniom Pani Profesor Agaty Stanek, uzyskała międzynarodową akredytację wydaną przez European Independent Foundation in Angiology/Vascular Medicine for Education, Research and Prevention – VAS, stając się pierwszym i dotychczas jedynym w Polsce Referencyjnym Centrum Doskonałości w dziedzinie Angiologii, Chorób Naczyniowych I Zakrzepicy (Reference Centre of Excellence Angiology/Vascular Medicine/Thrombosis).  

Wybór Profesor Agaty Stanek na Prezesa Elekta PTA to nobilitacja dla całego Zespołu Katedry, a także kolejne potwierdzenie, że Katedra i Oddział Kliniczny Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej w Bytomiu jest wysokiej klasy ośrodkiem naukowo-badawczym i klinicznym, mającym silną pozycję i dobrze ugruntowane miejsce na mapie polskiej nauki i medycyny, w tym zwłaszcza angiologii. Serdecznie gratulujemy!

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.