Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Z przyjemnością informujemy, że Ministerstwo Edukacji i Nauki sfinansuje osiem tematów badawczych zgłoszonych w ramach programu Resortu pn. Doktorat Wdrożeniowy VI edycja.

Spośród Uczelni Medycznych nasz Uniwersytet złożył najwięcej wniosków bo aż 10, z czego osiem uzyskało uznanie MEiN.

Gratulujemy Wnioskodawcom!

 1. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach – 8
 2. Uniwersytet Medyczny im Piastów Śląskich we Wrocławiu – 5
 3. Warszawski Uniwersytet Medyczny – 2
 4. Uniwersytet Medyczny im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – 2
 5. Uniwersytet Medyczny w Lublinie – 2
 6. Gdański Uniwersytet Medyczny -1
 7. Uniwersytet Jagielloński -1


Tematy badawcze realizowane w SUM w ramach programu Doktorat Wdrożeniowy VI edycja:

 1. Opracowanie komponentu anatomicznie dostosowującego się do ruchu ciała materiału o działaniu ochronnym dla osób aktywnych fizycznie"
  Opiekun: dr hab. n med. Wirginia Likus, prof. SUM
 2. Tolerancja i farmakokinetyka MF-438 jako nowego składnika p/zapalnego kropli ocznych zawierających analogi prostaglandyn stosowanych w terapii jaskry
  Opiekun: dr hab. n. med. Adrian Smędowski
 3. Zastosowanie suplementacji doustnej tryptofanem i L-tyrozyną w kontroli progresji zwyrodnienia siatkówki w przebiegu krótkowzroczności osiowej u dorosłych
  Opiekun: dr hab. n. med. Adrian Smędowski
 4. Soczewki okularowe z technologią Defocus Incorporated Multiple Segments (DIMS) w zapobieganiu postępowi krótkowzroczności u dzieci i młodzieży.
  Opiekun: dr hab. n. med. Sławomir Teper
 5. Zastosowanie stagingu węzłowego z użyciem molekularnego testu diagnostycznego jednoetapowej amplifikacji kwasów nukleinowych (OSNA) w leczeniu wczesnego raka szyjki macicy.
  Opiekun: dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski, prof. SUM
 6. Zastosowanie nowoczesnych technik przetwarzania i modyfikacji obrazowania z zastosowaniem metod inżynierii biomedycznej w celu zwiększenia bezpieczeństwa Pacjentek operowanych, oraz usprawnienia wykonywania operacji laparoskopowych.
  Opiekun: dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski, prof. SUM
 7. Metoda wczesnego wykrywania zmian w mikrokrążeniu około tarczowym i na tarczy nerwu wzrokowego u pacjentów z nowo rozpoznaną chorobą Parkinsona jako element predycyjny początkowego etapu choroby."
  Opiekun: dr hab. n. med. Dariusz Dobrowolski
 8. Wpływ apolipoproteiny ApoE4 na paramertry morfologiczne siatkówki w procesie choroby Alzheimera oraz łagodnych zaburzeń poznawczych
  Opiekun: prof. Dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek


Przedmiotem programu jest tworzenie warunków do rozwoju współpracy podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach szkół doktorskich i polegającej na kształceniu doktorantów we współpracy z zatrudniającymi ich przedsiębiorcami albo innymi podmiotami, której efektem będzie wdrażanie w tych podmiotach wyników prowadzonej przez doktorantów działalności naukowej.

Warunkiem realizacji Doktoratów Wdrożeniowych jest rozpoczęcie przez potencjalnego kandydata kształcenia w Szkole Doktorskiej, które następuje w drodze wpisania na listę doktorantów zgodnie z Warunkami i trybem rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego stanowiącym załącznik nr 1 do Uchwały nr 7/2022 z dnia 23.02.2022 r. Senatu SUM.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.