Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

Dr med. Rafał Skowronek

Dr med. Rafał Skowronek jest specjalistą medycyny sądowej, adiunktem badawczo-dydaktycznym w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej i Toksykologii Sądowo-Lekarskiej w Katowicach. Aktualnie jest także w trakcie specjalizacji z patomorfologii w trybie pozarezydenckim w Katedrze i Zakładzie Patomorfologii i Diagnostyki Molekularnej w Katowicach. W ostatnim czasie w swojej działalności naukowej koncentruje się na problematyce zatruć nowymi substancjami psychoaktywnymi, tj. dopalaczami, a także na poszukiwaniu materiałów alternatywnych dla celów toksykologii sądowej oraz różnych aspektach tzw. błędów medycznych.

Dr med. Rafał Skowronek został także sekretarzem Redakcji "Archiwum Medycyny Sądowej i Kryminologii” – oficjalnego czasopisma Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Tym samym stał się pierwszą osobą ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która weszła w skład redakcji tego czasopisma. W przeszłości do Rady Naukowej Archiwum Medycyny Sądowej i Kryminologii należał prof. Władysław Nasiłowski, nestor śląskiej medycyny i jedna z najwybitniejszych postaci polskiej medycyny sądowej.

Sylwetka naukowca w Polskiej Platformie Medycznej SUM, link: https://ppm.sum.edu.pl/info/author/SUM81abe2280d164aeb81c7b1199336f05b/