Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
 Nominacja profesorska dla dr. hab. n. med. Sebastiana Grosickiego

Decyzją Prezydenta RP Andrzeja Dudy dr hab. Sebastian Grosicki, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu, otrzymał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne. Serdeczne gratulacje!

Prof. dr hab. n. med. Sebastian Grosicki jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie: Śląski Uniwersytet Medyczny-SUM) w Katowi­cach w 1996 roku. W latach 1996-2008 pracował jako asystent w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku Śląskiej Akademii Medycz­nej w Katowicach. Od 2009 roku kieruje Oddziałem Hematologicznym (obecnie Oddział Kliniczny Hematologii i Profilaktyki Chorób Nowotworowych) w SPZOZ Zespole Szpitali Miej­skich w Chorzowie. Pełni funkcję Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu SUM. Jest aktywnym członkiem Polskiej Grupy Ds. Leczenia Białacz­ki u Dorosłych (PALG), Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów (PTHiT), Towarzystwa Internistów Polskich (TIP), Polskiego Towarzystwa Lekar­skiego (PTL) oraz Amerykańskiego Towarzystwa Hematologicznego (ASH). Jest on specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych i hematologii. Do chwili obecnej jest współautorem około 130 prac pełnotekstowych (IF > 1100) oraz około 300 doniesień nauko­wych prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych. Wyniki badań publikował w najlepszych międzynarodowych czasopismach medycznych jak Lancet, New England Journal of Medicine, Journal of Clinical Oncology, Leukemia, Blood i wielu innych. Do głównych naukowych jego zainteresowań należy zaliczyć optymalizację sposobu postępowania terapeutycznego oraz czynniki prognostyczne w ostrej białaczce szpikowej, szpiczaku plazmocyto­wym oraz przewlekłej białaczce limfocytowej. Poza tym zajmuje się wpływem czynników środowiskowych na patogenezę choroby nowotworowej.

Obecnie głównym tematem zainteresowań badawczych profesora jest bardzo dynamicznie rozwijająca się technologia BiTE, która do leczenia chorych wykorzystuje bispecyficzne przeciwciała angażujące do bezpośredniej walki z komórkami nowotworowymi krążące limfocyty T chorego. Prowadzi zaawansowane badania kliniczne nad tą technologią w leczeniu chorych na szpiczaka plamocytowego i innych schorzeń limfoproliferacyjnych. Wstępne wyniki badań wykorzystujących tego rodzaju przeciwciała są bardzo obiecujące i już w tej chwili pozwalają na określenie technologii BiTE jako terapii przyszłości w onkologii.

Sylwetka naukowca w Polskiej Platformie Medycznej SUM, link: https://ppm.sum.edu.pl/info/author/SUM6754099ebbd947f29f295d27ec617df9/ 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.