Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

Logo Metropolia GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach nowej edycji programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” na lata 2022-2024.

Głównym założeniem Programu jest zachęcanie młodych ludzi do kontynuowania edukacji, rozpoczęcia kariery zawodowej i osiedlenia się na terenie Metropolii.

W ramach nowej edycji programu wprowadzono pięć obszarów tematycznych, w ramach których można otrzymać wsparcie finansowe na realizację projektów:

1. Obszar tematyczny 1: Światowej klasy naukowcy w Metropolii.

Dofinansowanie do projektów, w ramach których wykładowcy z najwyżej notowanych w światowych rankingach szkół wyższych na świecie lub laureaci nagród w skali globalnej zostaną zaproszeni do prowadzenia zajęć lub innych aktywności na uczelniach GZM.

1. Obszar tematyczny 2: Wsparcie badań

Dofinansowanie do projektów polegających na prowadzeniu badań niezbędnych w procesie uzyskania stopnia naukowego doktora na uczelniach znajdujących się w granicach GZM lub prowadzeniu projektów naukowo-badawczych prowadzonych przez pracowników naukowych w stopniu doktora.

1. Obszar tematyczny 3: Nowatorskie metody kształcenia

Dofinansowanie do projektów polegających na realizacji nowatorskich w skali uczelni programów edukacyjnych kierowanych do studentów uczelni,
w tym w szczególności programów skupionych na aktywnym włączaniu partnerów zewnętrznych, programów realizowanych we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni w celu wypracowania innowacyjnych produktów i standardów dla usług powszechnych, a także programów pogłębiających możliwość kształcenia praktycznego/kształcenia w działaniu.

1. Obszar tematyczny 4: Konkursy i wydarzenia naukowe

Dofinansowanie do projektów polegających na udziale studentów, kół naukowych działających na uczelniach wyższych w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach o charakterze współzawodnictwa naukowego, jak również organizacji takich wydarzeń na terenie GZM.

1. Obszar tematyczny 5: Studiuj w Metropolii

Dofinansowanie projektów polegających na tworzeniu przez uczelnie z terenu GZM indywidualnych programów kształcenia dla studentów pierwszego roku będących laureatami olimpiad dla szkół ponadpodstawowych, podejmowaniu przez uczelnie wyższe z obszaru GZM inicjatyw naukowych adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych zachęcających do podejmowania dalszej nauki na obszarze GZM (za wyjątkiem kursów przygotowujących do matury oraz innych egzaminów państwowych i międzynarodowych).

Łączny budżet programu na lata 2022-2024 wynosi 6 300 000,00 zł.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów, których realizacja zakończy się przed 31.12.2022 r. trwa do 30.09.2022 r.

Dokumentację dotyczącą programu oraz szczegółowe informacje można uzyskać od pracownika Centrum Transferu Technologii SUM, Pani mgr Joanny Rozbickiej-Seman (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 208 36 92).

Serdecznie zachęcamy do udziału w programie.