Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo Metropolia GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach nowej edycji programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” na lata 2022-2024.

Głównym założeniem Programu jest zachęcanie młodych ludzi do kontynuowania edukacji, rozpoczęcia kariery zawodowej i osiedlenia się na terenie Metropolii.

W ramach nowej edycji programu wprowadzono pięć obszarów tematycznych, w ramach których można otrzymać wsparcie finansowe na realizację projektów:

  1. Obszar tematyczny 1: Światowej klasy naukowcy w Metropolii.

Dofinansowanie do projektów, w ramach których wykładowcy z najwyżej notowanych w światowych rankingach szkół wyższych na świecie lub laureaci nagród w skali globalnej zostaną zaproszeni do prowadzenia zajęć lub innych aktywności na uczelniach GZM.

  1. Obszar tematyczny 2: Wsparcie badań

Dofinansowanie do projektów polegających na prowadzeniu badań niezbędnych w procesie uzyskania stopnia naukowego doktora na uczelniach znajdujących się w granicach GZM lub prowadzeniu projektów naukowo-badawczych prowadzonych przez pracowników naukowych w stopniu doktora.

  1. Obszar tematyczny 3: Nowatorskie metody kształcenia

Dofinansowanie do projektów polegających na realizacji nowatorskich w skali uczelni programów edukacyjnych kierowanych do studentów uczelni,
w tym w szczególności programów skupionych na aktywnym włączaniu partnerów zewnętrznych, programów realizowanych we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni w celu wypracowania innowacyjnych produktów i standardów dla usług powszechnych, a także programów pogłębiających możliwość kształcenia praktycznego/kształcenia w działaniu.

  1. Obszar tematyczny 4: Konkursy i wydarzenia naukowe

Dofinansowanie do projektów polegających na udziale studentów, kół naukowych działających na uczelniach wyższych w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach o charakterze współzawodnictwa naukowego, jak również organizacji takich wydarzeń na terenie GZM.

  1. Obszar tematyczny 5: Studiuj w Metropolii

Dofinansowanie projektów polegających na tworzeniu przez uczelnie z terenu GZM indywidualnych programów kształcenia dla studentów pierwszego roku będących laureatami olimpiad dla szkół ponadpodstawowych, podejmowaniu przez uczelnie wyższe z obszaru GZM inicjatyw naukowych adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych zachęcających do podejmowania dalszej nauki na obszarze GZM (za wyjątkiem kursów przygotowujących do matury oraz innych egzaminów państwowych i międzynarodowych).

Łączny budżet programu na lata 2022-2024 wynosi 6 300 000,00 zł.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów, których realizacja zakończy się przed 31.12.2022 r. trwa do 30.09.2022 r.

Dokumentację dotyczącą programu oraz szczegółowe informacje można uzyskać od pracownika Centrum Transferu Technologii SUM, Pani mgr Joanny Rozbickiej-Seman (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 208 36 92).

Serdecznie zachęcamy do udziału w programie.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.