Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
obraz dekoracyjny do wiadomości

Dziś JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański oraz Michał Chrobot prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Koderów Medycznych podpisali porozumienie, którego efektem będzie uruchomienie studiów podyplomowych dla koderów medycznych.

Koder medyczny to osoba niezbędna dla każdego szpitala, bo do jego obowiązków należy m.in. rozliczanie świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, stosowanie procedur szpitalnych, zgodnych z rekomendacjami, wytycznymi i zaleceniami konsultantów krajowych i towarzystw medycznych, ale też tworzenie sprawozdania z leczenia za pomocą kodów, kodowanie przyczyn świadczeń oraz wszystkich czynności wykonywanych w trakcie jego udzielania, czy kodowanie chorób i procedur medycznych,

- Bardzo cieszę się ze współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Ciągle rośnie zainteresowanie naszą specjalnością, a dzięki potencjałowi SUM-u będziemy mogli wykształcić więcej specjalistów – stwierdził prezes Chrobot.
- Nie muszę mówić jak ważna to wiedza, a dla naszego Uniwersytetu niezwykle cenne uzupełnienie oferty edukacyjnej, która daje tak praktyczne przełożenie na funkcjonowanie szpitali – powiedział prof. Tomasz Szczepański, Rektor SUM.
- Dzięki pracy koderów rozliczanie z NFZ, czyli naszym płatnikiem jest maksymalnie rzetelne, pozwala uniknąć błędów, które mogą skutkować konkretnymi stratami finansowymi   – oceniła mgr Renata Wachowicz, Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach, która od lat promuje zawód kodera, działając z Zarządzie PTKM.  Pani dyrektor będzie koordynatorką studiów podyplomowych dla koderów medycznych, które będą realizowane na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu SUM.  


Towarzystwo jest miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń, jak również umożliwia swoim członkom systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych w ramach organizowanych konferencji, warsztatów i szkoleń, w tym w formie on-line.

PTKM bierze aktywny udział w konsultacjach najważniejszych zmian wskazywanych w aktach prawnych dotyczących systemu ochrony zdrowia, w tym jego organizacji, finansowania, ewidencji świadczeń oraz dokumentacji medycznej.

- Mam nadzieję, że koder  medyczny stanie się w polskim systemie prawnym zawodem, co jest Państwa celem. Liczę, że formą wsparcia dla realizacji celu będą studia podyplomowe prowadzone w SUM – powiedział dr. n. med. Ireneusz Ryszkiel, Kanclerz SUM.

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.