Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec nowym Członkiem krajowym korespondentem Wydziału V Lekarskiego Polskiej Akademii Umiejętności !

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec - Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach została nowym Członkiem krajowym korespondentem Wydziału V Lekarskiego Polskiej Akademii Umiejętności z siedzibą w Krakowie. Gratulujemy!
(Polska Akademia Umiejętności została utworzona w 1872 roku i jest jedną z najważniejszych instytucji naukowych w kraju, która zrzesza w swoich kręgach elitę kadry naukowej.)

Prof. Katarzyna Mizia – Stec  jest  kardiologiem, angiologiem, specjalistą chorób wewnętrznych. Od 2012 roku pełni funkcję ordynatora I Oddziału Kardiologii GCM im. Prof. L. Gieca i równocześnie Kierownika I Katedry i Kliniki Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest  nauczycielem akademickim aktywnie działającym na forum uczelni.  Pani profesor jest współautorką ponad 250 artykułów naukowych oraz 67 książek. Główne kierunki zainteresowań naukowych to echokardiografia, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, zastawkowe wady serca oraz schorzenia krążenia płucnego. Wyrazem uznania dla osiągnięć pani profesor jest funkcja Prezesa Sekcji / Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego !

Więcej informacji o PAU: https://pau.krakow.pl/index.php/pl/akademia/pau-dzisiaj

Sylwetka naukowca w Polskiej Platformie Medycznej SUM, link: https://ppm.sum.edu.pl/info/author/SUMfeae1cae05d14628a04bb2286b52ccb5/