Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
obraz dekoracyjny do wiadomości

5 czerwca 2022 roku dr n. med. Tomasz Męcik-Kronenberg został odznaczony najwyższym odznaczeniem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Medalem Dr. Jordana za wieloletnie zaangażowanie dla dzieci i na rzecz dzieci, a także za długofalowe działania dotyczące rozwoju dzieci, pomaganie w kształtowaniu charakteru oraz spełnianie roli opiekuńczej wobec potrzebujących opieki. Dekoracja miała miejsce podczas uroczystości, której głównym organizatorem było TPD Śląski Oddział Regionalny w trakcie Polsko-Ukraińskiego pikniku integracyjnego z okazji Dnia Dziecka. Brało w nim udział kilkaset dzieci polskich oraz ukraińskich wraz z opiekunami na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego TPD w Kaletach Drutarni. Wspaniałe spotkanie, piękne okoliczności natury – lasy w Kaletach i szczęśliwe, uśmiechnięte dzieci bez strachu o dzień jutrzejszy w atmosferze zabaw, gier, śpiewu, malowania i warsztatów kulinarnych organizowanych przez naszych przyjaciół z Ukrainy – tych dużych i tych małych. 

 - To był i jest wielki honor dla mnie, że mogłem uczestniczyć w tych wydarzeniach. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wspaniałe słowa laudacji wygłoszone przez pana Prezesa Jana Wiesiołka. Cytując Dr Henryka Jordana  - Ciągle być poważnym i nieustannie pracować żaden człowiek nie zdoła. Zmęczone ciało wymaga odpoczynku, znużony umysł wymaga wytchnienia, a dusza pragnie wesołości, tego nastroju, który życie milszym nam czyni – i tak właśnie było wczoraj. Aby kształtować charakter dziecka, wpajać mu wartości empatii, samemu trzeba być naocznym przykładem, budzić w dziecku zainteresowanie i chęć naśladowania. To wyróżnienie zmusza do dalszej pracy. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Wam dzieci- powiedział dr Męcik-Kronenberg.

Dr n.med. Tomasz Męcik-Kronenberg jest od 24 lat pracownikiem naukowo-dydaktycznym SUM zatrudnionym w Katedrze i Zakładzie Patomorfologii w Zabrzu. Od wielu lat spotyka się z dziećmi realizując programy społeczne za które nagradzany był wielokrotnie laurami wolontariatu. Podejmuje wiele akcji związanych z krzewieniem wychowania moralnego, udzielania pierwszej pomocy i nauki empatii, a realizowane przez niego programy edukacyjne z psami skierowane dla dzieci cieszą się dużym uznaniem nie tylko na forum lokalnym, ale również ogólnopolskim. Jest również wolontariuszem Ośrodka Pomocy Społecznej. Serdecznie gratulujemy!


 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.