Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Jubileusz 20 – lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego!

Z udziałem JM Rektora SUM prof. Tomasza Szczepańskiego oraz znamienitych gości 24 maja odbyły się obchody jubileuszu 20-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach. Podczas uroczystości było wiele wzruszeń, gratulacji i podziękowań. Przypomniano również najważniejsze fakty historyczne oraz wymieniono szereg sukcesów, jakie przez dwie dekady udało się odnieść Wydziałowi.
„Dwadzieścia lat, jak jeden dzień…” – swoją mowę gratulacyjną prof. Tomasz Szczepański, Rektor SUM, rozpoczął od słynnego cytatu i kontynuował, że dwadzieścia lat to odpowiedzialny i piękny wiek, wiek który daje szeroką perspektywę. Gratulując sukcesów Wydziałowi wskazał, że przed Wydziałem wiele wyzwań, a kierunek dążeń dydaktycznych i naukowych może być tylko jeden – dalszy rozwój.
W swoich mowach goście Jubileuszu podkreślili, jak ważną pracę wykonuje WNoZ, kształcąc kadrę, której najwyższą służbą jest wartość bezcenna – ludzkie życie.
Wśród gości pojawili się m.in. Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic, przedstawiciele: Wydziału Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Okręgowych Rad Lekarskich, Pielęgniarek i Położnych, Krajowej Rady Fizjoterapeutów, Polskiego Towarzystwa Elektroradiologii.
Początki Wydziału wspominali jego byli Dziekan. Profesor Gąsior - pierwszy Dziekan Wydziału - nakreślił najwcześniejszą historię wydziału. Serdecznie podziękował za tytaniczną pracę kadry naukowej i pracowników administracyjnych przy tworzeniu Wydziału dwadzieścia lat temu.
- Pan Dziekan Gąsior wybudował dom, ja posadziłam drzewo - kontynuowała Prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, kolejna Dziekan Wydziału. Wskazała na liczne akcje społeczne oraz sportowe Wydziału, jak również nowe inwestycje, jakie powstały.
Prof. Duława, Dziekan który kierował Wydziałem w latach 2016-2020 wspomniał, że spotkał w Wydziale wiele wspaniałych ludzi oraz spędził w murach WNoZ połowę swojego zawodowego życia. Wzruszony dziękował ze sceny.
Podczas uroczystości władze Wydziału, na czele z Dziekan prof. Agnieszką Drosdzol-Cop, uhonorowały pracowników naukowych wraz z byłymi władzami WNoZ w Katowicach oraz pracowników administracyjnych, w tym emerytów, okolicznościowymi statuetkami. Znakomitą oprawę artystyczną przygotował chór akademicki SUM. Koncert zebrał owację na stojąco.
Na zakończenie, prof. Oskar Kowalski, Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego i Promocji Uczelni wręczył Prof. Agnieszce Drosdzol-Cop, Dziekan WNoZ kwiaty i podkreślił, że kolejne 20 lat minie jeszcze szybciej. Życzmy sukcesów w realizacji ambitnych planów !