Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 25 maja 2022 r. w wieku 93 lat zmarła

prof. dr hab. n. med. Barbara Buntner

nauczyciel akademicki zatrudniony w latach 1956-1998
emerytowany Kierownik I Katedry i Zakładu Patofizjologii
Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w latach 1984-1998

Członek wielu towarzystw i instytucji naukowych m. in.: Komisji Endokrynologii Komitetu Patofizjologii Klinicznej PAN, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego,
Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego,
Polskiego Towarzystwa Biochemicznego

Uhonorowana m.in.: Krzyżem Komandorskim OOP, Złotym, Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi, złotą odznaką „Zasłużonemu w rozwoju województwa katowickiego",
odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia", Odznaką 50-lecia PCK,
Orderem Honorowym „Laur 50-lecia ŚAM,
Nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Fizjologiczne, Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne oraz wieloma nagrodami Rektora Śląskiej Akademii Medycznej
za osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej

Żegnamy zasłużonego pedagoga i wychowawcę wielu pokoleń młodzieży akademickiej,
szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłej składają

Rektor, Senat i społeczność akademicka
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 31 maja 2022 r. o godz. 12.00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. św. Bartłomieja, przy ul. Bernardyńskiej 19 w Gliwicach

po czym odbędzie się ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach
przy ul. Kozielskiej 120 w Gliwicach.