Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Sukces naszych studentek podczas konferencji w Porto!

Nasze studentki Kinga Szopińska i Karolina Tracz, podczas konferencji OPORTO BIOMEDICAL CONGRESS, która odbyła się w kwietniu w Porto i była skierowana do studentów medycyny oraz kierunków pokrewnych, zdobyły pierwsze miejsce w konkursie prac oryginalnych i opisów przypadków. Wystąpiły z opisem przypadku pt. „Long and meandering journey to kidney transplant- a case of 5-year-old boy with end renal stage disease In the course of the posterior urethral valve” i zajęły pierwsze miejsce!

- Opisywany przez nas pięcioletni chłopiec urodził się z wadą wrodzoną, jaką jest zastawka cewki tylnej, która spowodowała u niego schyłkową niewydolność nerek. Od urodzenia prowadzone jest u niego leczenie nerkozastępcze w oczekiwaniu na przeszczep nerki, z którego został zdyskwalifikowany w wieku dwóch lat z powodu braku chirurgicznej możliwości przeprowadzenia zabiegu. Obecnie jednak oczekuje na liście do transplantacji jako aktywny biorca. Chłopiec obciążony jest wieloma chorobami współistniejącymi m.in niedosłuch, niskorosłość, wtórną nadczynność przytarczyc, nadwrażliwość na alergeny wziewne i anafilaksję na alergeny pokarmowe – opowiadają studentki, które wystąpiły jako reprezentantki Koła Naukowego przy Katedrze I Klinice Pediatrii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzy. Opiekunem ich pracy była prof. dr hab. n. med. Maria Szczepańska z Katedry i Kliniki Pediatrii WNM w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
- Udział w konferencji był dla nas fantastycznym doświadczeniem i mamy nadzieję, że czeka nas takich wydarzeń więcej. Liczymy, że zachęcimy naszym sukcesem innych do uczestnictwa w takich wyjazdach – opowiadają studentki.

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.