Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

PolEcho

Serdecznie zapraszamy na PolEcho 2022 - największe w Polsce spotkanie ekspertów w zakresie echokardiografii i obrazowania sercowo-naczyniowego, które w tym roku mamy zaszczyt organizować w Katowicach.

- PolEcho – jest główną konferencją Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, w której uczestniczy ponad 1000 kardiologów. Kongres odbędzie się w terminie 6-7 maja 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym – informuje prof. dr. hab. n.med. Katarzyna Mizia – Stec w imieniu Zarządu i Komitetu Organizacyjnego PolEcho 2022, przewodnicząca Asocjacji Echokardiografii PTK (2021-2023).

PolEcho jest wydarzeniem, które patronatem objął JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Prof. dr hab.n.med. Tomasz Szczepański. Konferencję zaszczycą światowej klasy wykładowcy, eksperci z dziedziny Echokardiografii. Na gali inauguracyjnej wykład wygłosi Prof. Stephan Achenbach – Prezydent Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (2020-2022). Będziemy mogli wysłuchać także wykłady Prof. Zbigniewa Gąsiora – pioniera śląskiej i polskiej echokardiografii oraz Prof. Yurija Ivaniva – wybitnego kardiologa, echokardiografisty z Narodowego Uniwersytetu Medycznego we Lwowie.

- Chcemy, aby PolEcho 2022 było spotkaniem naukowym dedykowanym klinicystom, którzy „lepiej leczą, bo lepiej widzą i rozumieją”. Taki sposób myślenia o echokardiografii jest mi bardzo bliski i takie hasło przyświeca naszym wykładom – mówi prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia- Stec, prorektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej i dodaje -Równocześnie mam nadzieję, że PolEcho będzie od dawna wyczekanym spotkaniem towarzyskim w gronie znajomych i przyjaciół, które rozpocznie dobrą wiosnę 2022.

Kongres odbywa się w czasie, gdy z niepokojem obserwujemy sytuację w Ukrainie i łączymy się ze wszystkimi dotkniętymi wojną. Stąd w trakcie kongresu zapraszamy wszystkich do udziału w Aukcji na Rzecz Ukrainy, której finał będzie miał miejsce w dniu 6 maja 2022 roku podczas wieczornej imprezy Get Together. Nasze spotkanie wieczorne – w wyjątkowym miejscu i z wyjątkową oprawą będzie uwzględniało szereg atrakcji – jedną z nich, atrakcją o szczególnym charakterze, łączącą nas w czynieniu dobra, będzie aukcja przedmiotów przekazanych na licytację.