Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
PolEcho

Serdecznie zapraszamy na PolEcho 2022 - największe w Polsce spotkanie ekspertów w zakresie echokardiografii i obrazowania sercowo-naczyniowego, które w tym roku mamy zaszczyt organizować w Katowicach.

- PolEcho – jest główną konferencją Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, w której uczestniczy ponad 1000 kardiologów. Kongres odbędzie się w terminie 6-7 maja 2022 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym – informuje prof. dr. hab. n.med. Katarzyna Mizia – Stec w imieniu Zarządu i Komitetu Organizacyjnego PolEcho 2022, przewodnicząca Asocjacji Echokardiografii PTK (2021-2023).

PolEcho jest wydarzeniem, które patronatem objął JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Prof. dr hab.n.med. Tomasz Szczepański. Konferencję zaszczycą światowej klasy wykładowcy, eksperci z dziedziny Echokardiografii. Na gali inauguracyjnej wykład wygłosi Prof. Stephan Achenbach – Prezydent Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (2020-2022). Będziemy mogli wysłuchać także wykłady Prof. Zbigniewa Gąsiora – pioniera śląskiej i polskiej echokardiografii oraz Prof. Yurija Ivaniva – wybitnego kardiologa, echokardiografisty z Narodowego Uniwersytetu Medycznego we Lwowie.

- Chcemy, aby PolEcho 2022 było spotkaniem naukowym dedykowanym klinicystom, którzy „lepiej leczą, bo lepiej widzą i rozumieją”. Taki sposób myślenia o echokardiografii jest mi bardzo bliski i takie hasło przyświeca naszym wykładom – mówi prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia- Stec, prorektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej i dodaje -Równocześnie mam nadzieję, że PolEcho będzie od dawna wyczekanym spotkaniem towarzyskim w gronie znajomych i przyjaciół, które rozpocznie dobrą wiosnę 2022.

Kongres odbywa się w czasie, gdy z niepokojem obserwujemy sytuację w Ukrainie i łączymy się ze wszystkimi dotkniętymi wojną. Stąd w trakcie kongresu zapraszamy wszystkich do udziału w Aukcji na Rzecz Ukrainy, której finał będzie miał miejsce w dniu 6 maja 2022 roku podczas wieczornej imprezy Get Together. Nasze spotkanie wieczorne – w wyjątkowym miejscu i z wyjątkową oprawą będzie uwzględniało szereg atrakcji – jedną z nich, atrakcją o szczególnym charakterze, łączącą nas w czynieniu dobra, będzie aukcja przedmiotów przekazanych na licytację.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.