Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej SUM w Zabrzu

Takiego oddziału nie ma w całej Polsce, a mieści się w nim... cała Polska. Jak to możliwe ? Szesnaście sal chorych i w każdej z nich fototapeta z widokiem symbolizującym każde z województw.   Na korytarzu archiwalne zdjęcie szpitala z symbolem tego miejsca, czyli wieżą ciśnień, dominującą nad zabudowaniami. W każdej z sal bezpłatna dla pacjentów telewizja, nowoczesne, wygodne łóżka i sanitariaty.

Dziś  Dariusz Budziński, dyrektor Szpitala Klinicznego im. prof. Stanisława Szyszki nr 1 w Zabrzu, zaprezentował efekty remontu pierwszej części  Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu. – Prace kosztowały 8 mln złotych i pochodziły ze środków własnych szpitala. Natychmiast przystępujemy do remontu drugiej części – powiedział dyr. Budziński. Może być dumny z efektu prac.

Nad wyjątkową estetyką oddziału czuwała zastępca dyrektora ds. ekonomiczno – finansowych
 Bożena Mucha – Wójcik. Pomysł z fototapetami to jej dzieło. Pokazuje m.in. ogólnopolski wymiar medycznych osiągnięć Kliniki,  pracującego tu zespołu pod kierunkiem prof. Damiana Czyżewskiego. - Ostatni remont miał tu miejsce w 1985 roku. Jak widać wchodzimy teraz w zupełnie nowy wiek. Zmienia się komfort dla pacjentów i pracowników – stwierdził prof. Czyżewski, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej WNM w Zabrzu.

W prezentacji wyremontowanego oddziału wziął udział Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. Tomasz Szczepański. – To imponująca realizacja, a wszyscy wiemy jak kosztowne i trudne są tego typu zmiany w starych budynkach. Jednak jak widać można w sposób nieprzeciętny połączyć tradycję i nowoczesność – ocenił  prof. Szczepański.

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.