Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej SUM w Zabrzu

Takiego oddziału nie ma w całej Polsce, a mieści się w nim... cała Polska. Jak to możliwe ? Szesnaście sal chorych i w każdej z nich fototapeta z widokiem symbolizującym każde z województw.   Na korytarzu archiwalne zdjęcie szpitala z symbolem tego miejsca, czyli wieżą ciśnień, dominującą nad zabudowaniami. W każdej z sal bezpłatna dla pacjentów telewizja, nowoczesne, wygodne łóżka i sanitariaty.

Dziś  Dariusz Budziński, dyrektor Szpitala Klinicznego im. prof. Stanisława Szyszki nr 1 w Zabrzu, zaprezentował efekty remontu pierwszej części  Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu. – Prace kosztowały 8 mln złotych i pochodziły ze środków własnych szpitala. Natychmiast przystępujemy do remontu drugiej części – powiedział dyr. Budziński. Może być dumny z efektu prac.

Nad wyjątkową estetyką oddziału czuwała zastępca dyrektora ds. ekonomiczno – finansowych
 Bożena Mucha – Wójcik. Pomysł z fototapetami to jej dzieło. Pokazuje m.in. ogólnopolski wymiar medycznych osiągnięć Kliniki,  pracującego tu zespołu pod kierunkiem prof. Damiana Czyżewskiego. - Ostatni remont miał tu miejsce w 1985 roku. Jak widać wchodzimy teraz w zupełnie nowy wiek. Zmienia się komfort dla pacjentów i pracowników – stwierdził prof. Czyżewski, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej WNM w Zabrzu.

W prezentacji wyremontowanego oddziału wziął udział Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. Tomasz Szczepański. – To imponująca realizacja, a wszyscy wiemy jak kosztowne i trudne są tego typu zmiany w starych budynkach. Jednak jak widać można w sposób nieprzeciętny połączyć tradycję i nowoczesność – ocenił  prof. Szczepański.