Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

25 kwietnia 2022 roku w Warszawie odbył się finał konkursu o tytuł Położnej Przyszłości, w którym Pani Agnieszka Mazelanik, studentka III roku położnictwa Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zajęła zaszczytne trzecie miejsce w Polsce.

Pod Honornym Patronatem Ministra Zdrowia o tytuł Położnej Przyszłości walczyło blisko 200 studentów położnictwa z uczelni wyższych w Polsce. Konkurs nie tylko promuje zawód położnej, ale również wyłania trzech najlepszych studentów położnictwa w kraju. W bieżącym roku odbyła się II edycja konkursu „ Położna Przyszłości – Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”.

Do pierwszego etapu konkursu, który odbył się 23 marca 2022 r. przystąpiło 186 studentów III roku studiów licencjackich uczelni z Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Kalisza, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Opola, Poznania, Rzeszowa, Szczecina i Warszawy. Studenci jednoczasowo wypełniali test wiedzy on-line. Zwycięzcy I etapu – 15 najlepszych studentów położnictwa w kraju, przystąpiło ponownie w II etapie współzawodnictwa do testu wiedzy, a następnie 5 finalistek z najlepszym wynikiem - do sprawdzianu praktycznego.

Nagrodą główną konkursu „Położna Przyszłości – Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy” jest miesięczny, płatny staż w bloku porodowym Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie. Laureaci  II i III miejsca uzyskują prawo do 3. dniowego  płatnego stażu w Szpitalu Św. Zofii. 

Serdecznie gratulujemy Pani Agnieszce Mazelanik,- Laureatce III miejsca w konkursie o tytuł „Położnej Przyszłości”. 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.