Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
plakat

Organizatorzy Wszechnicy Polskiej Akademii Umiejętności serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie. Wykład „Czy Kościół jest nam potrzebny?" wygłosi dr hab. Michał Paluch OP, wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu "Angelicum" w Rzymie. Wykład odbędzie się 28 kwietnia 2022 (czwartek), o godz. 16.00 w Muzeum, willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a. Wstęp wolny.

Dr hab. Michał Paluch jest dominikaninem, wykładowcą teologii, ukończył studia w roku 1995 w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie.
W 2001 roku został wykładowcą w dominikańskim Kolegium w Krakowie, a później był m.in. dyrektorem Instytutu Tomistycznego w Warszawie, rektorem w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie, ponadto w latach 2017-2021 rektorem Papieskiego Uniwersytetu Świętego Tomasza z Akwinu. Jest autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych o tematyce teologicznej, a także tłumaczem dzieł św. Tomasza z Akwinu. Wykład będzie poświęcony rozważaniom na temat roli Kościoła w świecie współczesnym, aktualnym zagrożeniom i stojącym przed nim wyzwaniom.

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.