Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
obraz dekoracyjny do wiadomości

Wiceminister zdrowia Piotr Bromber spotkał się z przedstawicielami Samorządu Studenckiego i organizacji samorządowych, działających w Śląskim Uniwersytecie Medycznych w Katowicach. W dyskusji wziął udział Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański. Nie brakło dociekliwych, profesjonalnych pytań ważnych dla przyszłości ochrony zdrowia. Wiceminister promuje program, który ma zwiększyć liczbę lekarzy na rynku. Nasi studenci pytali o konkrety i los wszystkich zawodów medycznych. Piotr Bromber poinformował, że liczy na szybkie zakończenie prac związanych m.in. ratownictwem medycznym (możliwość uzyskania magisterium i powstanie samorządu ratowników) oraz diagnostów laboratoryjnych. Apelował o zrozumienie i szczerość. Nasi studenci nie zawiedli.

Kredyt dla studentów, upraktycznienie zawodu, praca dla studenta, program „młody dydaktyk", zmiany w kształceniu podyplomowym to główne tematy rozmów.

M.in. z kredytu w wysokości 18 tys. zł., według szacunków resortu, będzie mogło skorzystać ponad 7 tys. studiów niestacjonarnych lekarskich i prawdopodobnie lekarsko-dentystycznych. ( jeszcze trwają negocjacje z bankami). Studenci postulują o możliwość rozszerzenia tych możliwości dla uczących się stacjonarnie.

Wiele emocji wzbudziła propozycja pracy dla studenta. Wiceminister zachęcał do skorzystania z niej jako z jednej możliwości wyboru. – Jestem tu, by przedstawić wam program. Najważniejszym celem jest upraktycznienie studiów, a projekty pozwolą na lepszy start w zawodzie – powiedział wiceminister. – Projekty muszą odpowiadać na potrzeby systemu ochrony zdrowia w Polsce. Jednym z najpilniejszych jest stworzenie warunków dla rozwoju pielęgniarstwa – stwierdził prof. Szczepański, który podkreślił rolę dialogu, bo to on zwykle prowadzi do najlepszych rozwiązań.

Pytań ze strony studentów było tak wiele, że niebawem możemy spodziewać się kolejnej wizyty wiceministra Brombera. – My jesteśmy gotowali do bardzo szczegółowych propozycji – ocenił Wojciech Madejczyk, przewodniczący Samorządu Studenckiego SUM. Studenci ocenili, że są zainteresowani przedstawionym programem, ale są też gotowi do dyskusji i mają swoje propozycje rozwiązań w tym finansowych.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.