Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Uprzejmie informujemy, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła nabór do programu „Granty Interwencyjne NAWA".

Celem Programu jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych lub mobilności międzynarodowej naukowców, podejmowanej w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie. Wnioski składane w Programie muszą obejmować działania badawcze, których realizacja, ze względu na konieczność szybkiego reagowania, nie jest możliwa w drodze aplikowania o inne istniejące mechanizmy finansowania.

NAWA zapewnia finansowanie projektów realizowanych przez okres od 3 do 12 miesięcy, w maksymalnej wysokości dla jednego projektu wynoszącej 300 000 zł.

W Programie finansowane są:
- koszty wynagrodzeń osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację działań w Projekcie,
- koszty podróży i utrzymania poniesione w związku z realizacją Projektu,
- koszty pozyskania ekspertyz, opracowań, zlecenia zadań o charakterze badawczym, analitycznym, statystycznym,
- koszty zakupu pozostałych towarów i usług niezbędnych do realizacji Projektu.

Szczegóły dotyczące programu „Granty Interwencyjne NAWA" znajdują się na stronie internetowej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej pod linkiem: https://nawa.gov.pl/naukowcy/granty-interwencyjne-nawa, gdzie znajdą Państwo również wszystkie pozostałe wzory dokumentów, dotyczących realizacji projektu.

Nabór wniosków w Programie będzie prowadzony w trybie ciągłym wyłącznie w formie elektronicznej w systemie teleinformatycznym Agencji do dnia 30.06.2022 r. do godz. 15:00.

W przypadku podjęcia decyzji o aplikacji do Programu, uprzejmie proszę o przesłanie wypełnionego wniosku (wzór wniosku dostępny na stronie internetowej: https://nawa.gov.pl/naukowcy/granty-interwencyjne-nawa/dokumenty-do-pobrania) za pośrednictwem Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM w terminie do 13.06.2022 r., również w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z powyższej oferty oraz składania wniosków we wskazanym terminie.