Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Sylwia Kozak

Sylwia Kozak to studentka VI roku kierunku lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jako jedyna z Katowickiego Wydziału Nauk Medycznych otrzymała w tym roku tytuł Stypendystki Ministra Zdrowia za znaczące osiągnięcia naukowe. To także kilkukrotna beneficjentka Stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Jest autorką i współautorką 17 prac naukowych, opublikowanych w międzynarodowych czasopismach z Impact Factor oraz znajdujących się w wykazie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Prelegentka na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, zdobywczyni licznych nagród za prezentacje wyników badań. Uczestniczka trzech medycznych Summer Camps- dwóch organizowanych przez Uniwersytet w Groningen w Holandii oraz jednego pod patronatem Uniwersytetu Medycznego w Zadarze (Chorwacja).

Sylwia Kozak pełni funkcję przewodniczącej Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych i Chemioterapii Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. We współpracy z Opiekunem Naukowym Prof. Jerzym Chudkiem otrzymała grant z Ministerstwa Edukacji i Nauki na realizację projektu naukowego na temat powikłań nerkowych leczenia adjuwantowego u chorych leczonych chemioterapią w schemacie FOLFOX lub 5- FU/kapecytabiną w raku jelita grubego. Wyniki powyższego projektu zostały zaprezentowane przez studentkę w Szwajcarii na Światowym Kongresie Raka Jelita Grubego w St. Gallen oraz podczas Zjazdu Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej, a w formie posterów także we Wiedniu na konferencji Nephro Update.

Przynależąc do Koła Naukowego Urologii i Urologii Onkologicznej z pomocą Dr. n.med. Aleksandra Targońskiego oraz Dr.n.med. Michała Tkocza studentka współtworzyła szereg publikacji dotyczących nowotworów układu moczowego. Działalność studentki w Kole Naukowym z Neurologii Dziecięcej oraz współpraca z Prof. Justyną Paprocką zaowocowała kilkoma publikacjami ze wskaźnikiem Impact Factor, a także prezentacją przypadków klinicznych m.in. na konferencji ICMS w Sofii.

Pod opieką Prof. Magdaleny Olszaneckiej-Glinianowicz oraz Dr. n. med. Katarzyny Wyskidy z katedry Promocji Zdrowia i Leczenia Otyłości, zaangażowała się w realizację projektu naukowego- „Wybrane cechy osobowości i czynniki psychologiczne a stan odżywienia osób dorosłych”. Wyniki badań przedstawiła na kilku konferencjach naukowych m.in. na AIMS Meeting w Portugalii, WIMC International Medical Congress w Warszawie, czy  International Medical Interdisciplinary Congress w Bydgoszczy zajmując tam pierwsze miejsca za najlepszą prezentację.

Umiejętności praktyczne studentka zdobywa uczęszczając na dyżury w ramach Studenckiego Koła Naukowego Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, nadzorowanego przez Prof. Michała Holeckiego oraz Dr. Macieja Migacza. W ramach tego koła i z pomocą opiekunów również publikuje.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.