Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
fotografia Huberta Mado

Hubert Mado to doktorant i jednocześnie student VI roku kierunku lekarskiego Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W uznaniu najwyższej jakości osiągnięć naukowych i zajmując pierwsze miejsce na liście rankingowej kandydatów rozpoczął Szkołę Doktorską będąc jeszcze studentem kierunku lekarskiego! Finalista „Studenckiego Nobla 2021” w Dziedzinie Medycyny i Farmacji wyłaniającego 10 najlepszych studentów w Polsce. Stypendysta Ministra Zdrowia za znaczące osiągnięcia w nauce, a także kilkukrotny stypendysta Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dla najlepszych studentów. Hubert Mado jest autorem i współautorem 29 prac naukowych (stan na 04.04.2022), w tym w renomowanych międzynarodowych medycznych czasopismach recenzowanych z Impact Factor. W zdecydowanej większości najważniejszych osiągnięć jest pierwszym lub drugim autorem. Pełnił funkcję recenzenta w jednym z najbardziej uznanych polskich czasopism medycznych tj. Polish Archives of Internal Medicine. Uczestnik i laureat miejsc 1-3 na międzynarodowych konferencjach medycznych. Finalista XV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biochemicznej „Superhelisa 2018” organizowanego przez Gdański Uniwersytet Medyczny, do którego zakwalifikowało się 30 najlepszych studentów medycyny z różnych polskich uczelni.

Praca naukowa Huberta Mado wiąże się m.in. z neurologią, neurochirurgią, kardiologią i chorobami wewnętrznymi, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień o znaczącej roli klinicznej. Jednocześnie zajmuje się najnowszymi doniesieniami z innych dziedzin medycyny i zdrowia publicznego, czego efektem są m.in. publikacje dotyczące takich nowych problemów zdrowotnych jak EVALI (e-cigarette, or vaping, product use - associated lung injury) i COVID-19 (Coronavirus Disease 2019). Aktualnie, w ramach bardzo owocnej współpracy z prof. dr hab. n. med. Moniką Adamczyk-Sową, Hubert Mado zajmuje się badaniami dotyczącymi roli cytokin w patofizjologii stwardnienia rozsianego, co potencjalnie może pomóc w znalezieniu punktów uchwytów dla nowych, przełomowych terapii tego schorzenia.

Hubert Mado swoją karierę naukową związał ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. Działalność rozpoczął w 2018 roku w Studenckim Kole Naukowym (SKN) przy Katedrze i Zakładzie Histologii i Patologii Komórki Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, kierowanym przez dr n. med. Edytę Reichman-Warmusz i prof. dr hab. n. med. Romualda Wojnicza. Następnie w 2019 roku wstąpił do SKN przy III Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, której kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Mariusz Gąsior, a opiekunem SKN prof. dr hab. n. med. Bożena Szyguła-Jurkiewicz, współpracując również z dr n. med. Wiolettą Szczurek-Wasilewicz. W 2019 roku został także członkiem SKN przy Klinice Neurochirurgii Dziecięcej Katedry Neurochirurgii kierowanej przez prof. dr hab. n. med. Marka Manderę oraz SKN przy Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej, w którym funkcję opiekuna pełni dr n. med. Szymon Pawlak, współpracując z dr n. med. Joanną Śliwką. W kolejnym roku akademickim Hubert Mado objął funkcję przewodniczącego SKN przy Oddziale Klinicznym Neurochirurgii przy Wydziale Nauk Medycznych w Katowicach, którego kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Piotr Ładziński, natomiast opiekunem lek. Wojciech Szopa. Hubert Mado od 2020 roku prowadzi działalność naukową w Katedrze i Klinice Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, której kierownikiem jest prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa. W ramach współpracy z  prof. dr hab. n. med. Moniką Adamczyk-Sową realizuje badania naukowe m.in. z zakresu neuroimmunologii. W październiku 2021 roku Hubert Mado został doktorantem Szkoły Doktorskiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na Katedrze i Klinice Neurologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu. Jego promotorem jest prof. dr hab. n. med. Monika Adamczyk-Sowa.

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.