Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

plakat informacyjny

Czwórka szuka ludzi niezwykłych z nietuzinkowymi zainteresowaniami oraz nowatorskimi pomysłami. Kandydatów do plebiscytu „Nieprzeciętni 2022” można zgłaszać od 21 marca do 17 kwietnia. Prosty formularz dostępny na stronie czworka.online może wypełnić zarówno sam kandydat, jak i jego rodzina, przyjaciele, znajomi czy współpracownicy. Ogłoszenie laureata nastąpi 23 czerwca podczas gali finałowej.

Plebiscyt „Nieprzeciętni 2022” ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy
w swojej pracy, środowisku, robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy. Jednym słowem wszystkich, których można określić mianem wyjątkowych.

Pierwszy etap konkursu ­– nadsyłanie zgłoszeń ­– potrwa do 17 kwietnia. Chęć uczestnictwa w plebiscycie można przekazać za pomocą formularza na stronie internetowej Czwórki lub drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kandydatów mogą proponować przyjaciele, rodzina, znajomi, współpracownicy, zgłaszać się mogą także sami zainteresowani. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek pomiędzy 18 a 35 rokiem życia.

Spośród wszystkich kandydatur, kapituła plebiscytu wybierze 10 finalistów i ogłosi ich nazwiska
16 maja. W drugim etapie konkursu, to słuchacze wybiorą zwycięzcę spośród szczęśliwej dziesiątki. Od 16 maja do 12 czerwca będzie można głosować na swojego faworyta poprzez stronę czworka.online. Wyniki głosowania i nazwisko „Nieprzeciętnego 2022” poznamy na uroczystej gali finałowej, zaplanowanej na 23 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana.

W tym roku w skład jury plebiscytu „Nieprzeciętni 2022” wchodzą:

• Hanna Dołęgowska – Dyrektor – Redaktor Naczelna Czwórki, przewodnicząca Jury, od początku kariery zawodowej związana z Polskim Radiem. W 2017 roku otrzymała prestiżową nagrodę Złoty Mikrofon.
  • Rademenez (Radosław Blonkowski) – Nieprzeciętny 2021, rekordzista Guinnessa z roku 2021 na najdłuższy maraton indywidualnego rapowania, konferansjer z 14-letnim doświadczeniem, muzyk, bboy, beatboxer.
  • Krzysztof Golonka – jeden z najpopularniejszych influencerów sportowych, były mistrz świata w trikach piłkarskich, półfinalista programu Mam Talent.
  • Weronika WRONA Jasiówka – wokalistka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka i producentka pochodząca z Krakowa. Laureatka 5. odsłony konkursu „Wydaj Płytę z Będzie Głośno!”, dzięki któremu ukazała się jej debiutancka płyta „Sen o smaku lukrecji”.
  • Monika Kukla – studentka II roku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie rekreacją i rozrywką. Członkini Kadry Narodowej w para-narciarstwie biegowym i para-biathlonie. Miłośniczka zwierząt i włoskiej muzyki.
  • Sylwia Majcher – udowadnia, że resztki mają moc i z sukcesem mogą wracać na stół, by robić pyszne wrażenie. Wyłapuje ekościemy, opowiada o niemarnowaniu i wyzwaniach, jakie warto podejmować dla poprawy kondycji swojej i planety.
  • Krzysztof Piersa – terapeuta do spraw uzależnienia od gier komputerowych, Internetu i telefonów komórkowych. Autor poradników profilaktycznych i powieści fantastycznych, youtuber zachęcający do pisania książek, zapalony modelarz figurkowy i stały bywalec sklepów z mangą.
  • Konrad Skotnicki – w Internecie znany jako Doktor z TikToka. Naukowiec zajmujący się chemią i badaniem potencjalnych leków przeciwnowotworowych. Prywatnie aktywista klimatyczny i fan Puszczy Białowieskiej. Po godzinach słucha polskiego rapu.