Śląska Nagroda Naukowa przyznawana w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice to prestiżowe wyróżnienie dające możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w kraju i na arenie międzynarodowej. Promuje twórcę i uczelnię, którą reprezentuje, może otworzyć drzwi do kolejnych sukcesów, zwłaszcza że Śląski Festiwal Nauki to już europejska marka sama w sobie, rozpoznawalna i doceniana przez badaczy i twórców. Dlatego zapraszam pracowników i doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach do udziały w konkursie Śląska Nagroda Naukowa. Każda ze szkół wyższych, uczestnicząca w Śląskim Festiwalu Nauki wyłania pięciu kandydatów do nagrody spośród swoich pracowników oraz jednego doktoranta, według własnej wewnętrznej procedury, a laureatów wybiera Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą przedstawiciele uczelni organizujących ŚFN, powołani przez Dyrektora Generalnego Festiwalu. Nagroda przyznawana jest osobom, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki i prezentują wybitne osiągnięcia artystyczne, jak również promują śląską naukę. Może być przyznana za całokształt osiągnięć lub za osiągnięcia uzyskane w ciągu 2 lat poprzedzających rok wręczenia wyróżnienia.

Zgłoszenia w formie papierowej i elektronicznej proszę przesyłać do Pani Aleksandry Wilk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Sekcja Promocji Biura Rzecznika Prasowego, ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice. Termin składania zgłoszeń do dnia 31 maja 2022 roku. 

Regulamin wyłaniania Kandydatów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach do konkursu Śląskiej Nagrody Naukowej w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki Katowic, w tym edytowalny formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod linkiem https://aktyprawne.sum.edu.pl/

Serdecznie zapraszam do udziału!

Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec
Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej
Przewodnicząca Kapituły Śląskiej Nagrody Naukowej

 

 

Do pobrania: