Prorektor ds. Studiów i Studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko, działając z upoważnienia JM Rektora wydał Zarządzenie Nr 51/2022 z dnia 22 marca 2022 r. w sprawie wprowadzenia szczegółowej procedury zwiększenia bezpieczeństwa fizycznego na terenie obiektów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Treść Zarządzenia dostępna jest na stronie internetowej SUM:

https://aktyprawne.sum.edu.pl/?phrase=&types=1&number=51%2F2022

Z uwagi na planowane od dnia 28 marca 2022 r. wdrożenie szczególnego nadzoru i weryfikacji uprawnień do przebywania na terenie obiektów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach poprzez wzrokową weryfikację dokumentów, o których mowa w § 1 Zarządzenia, przez pracowników firmy świadczącej usługę ochrony osób i mienia, uprzejmie proszę o zapoznanie się z treścią ww. Aktu Wewnętrznego.

Chodzi m.in. o  szczególny nadzór i weryfikację uprawnień do przebywania na terenie obiektów Uczelni.  Kontrola uprawnień obejmuje wzrokową weryfikację:
1) Elektronicznej Legitymacji Studenckiej/ Doktoranckiej,
2) Elektronicznej Karty Pracowniczej wydanej przez Centrum Informatyki i Informatyzacji Uczelni,
3) Kart Mieszkańca wydanych zgodnie z odrębnym Zarządzeniem

W przypadku wystąpienia/dostrzeżenia nagłych zdarzeń niewymagających zawiadamiania służb porządkowych, uprzejmie proszę o kontakt z Działem ds. Bezpieczeństwa Informacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach poprzez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem: 32 208 36 30.