Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Uprzejmie informujemy, że Wydział Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk przewiduje przyznanie w 2022 roku Nagród Naukowych Wydziału za najwybitniejsze i twórcze wyniki prac badawczych, przyczyniające się do rozwoju nauk medycznych.

Zgłoszone do nagrody prace powinny cechować się oryginalnością myśli i nowoczesnością technik, mogą być wykonane w kraju lub w kraju we współpracy z placówką zagraniczną, a także powinny być ogłoszone drukiem w recenzowanych czasopismach lub wydawnictwach naukowych.

W przypadku zamiaru przystąpienia do konkursu, uprzejmie proszę o wypełnienie załączonego do niniejszego pisma formularza wniosku oraz przekazanie za pośrednictwem Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dokumentu wraz z załącznikami do dnia 11 kwietnia 2022 r. w formie papierowej oraz elektronicznej.

W przypadku pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt z pracownikiem Sekcji ds. Badań Naukowych Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej, Panem Michałem Opaszowskim: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.32 2083540.

Formularz wniosku oraz regulamin Nagród Naukowych dostępne są również na stronie: https://instytucja.pan.pl/regulaminy-i-wnioski-wydzialu-v/.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że z ramienia SUM w roku 2020 Nagrodę Wydziałową otrzymał dr hab. n med. Marcin Malinowski z Katedry i Kliniki Kardiochirurgii Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu w Katowicach za cykl 5 publikacji pt. „Funkcja i biomechanika pierścienia zastawki trójdzielnej i prawej komory serca w zwierzęcym modelu niedomykalności zastawki oraz izolowanych sercach ludzkich”, natomiast Nagrodę im. Jana Steffena otrzymała dr n. med. Anna Malczewska z Katedry Patofizjologii i Endokrynologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu SUM za pracę pt. „Rola mikroRNA w nowotworach neuroendokrynnych jelita cienkiego”.

Serdecznie zachęcamy do przystąpienia do konkursu.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.