Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
obraz dekoracyjny do wiadomości

Dziś odbyło się uroczyste podpisanie umowy z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach reprezentowanym przez Okręgowego Inspektora Pracy Piotra Kalbrona a Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach reprezentowanym przez JM Rektora SUM prof. Tomasza Szczepańskiego.

Współpraca pozwoli na prowadzenie projektów naukowo-badawczych, konferencji naukowych, paneli eksperckich, wspólnych publikacji naukowych, a także szkoleń, warsztatów i ćwiczeń.

- Liczymy, że nasze działania przyniosą wiele praktycznych inicjatyw, poszerzą wiedzę o prawie pracy. Obecnie skupiamy się na promowaniu i upowszechnieniu wiedzy na ten temat m.in. w ramach programu „Pierwsza praca - pierwszy krok" – powiedział Piotr Kalbron.

Co ważne w ramach przedsięwzięć objętych porozumieniem planowane jest uruchomienie w 2022 roku dla studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu w Bytomiu, kierunku Bezpieczeństwo i Higiena Pracy.

- To specjaliści poszukiwani na rynku. Mamy nadzieję, że nasza oferta edukacyjna będzie atrakcyjna, a Państwa wiedza i doświadczenie będą dla nas wsparciem – stwierdził prof. Szczepański.

Absolwenci WNOZ w Bytomiu będą mogli też odbywać staże organizowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy.

 

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.