Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

7 czerwca br. w Rybniku odbyła się  II Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa z Udziałem Międzynarodowym pt. „STRES NASZ CODZIENNY” zorganizowana przez Katedrę i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Stowarzyszenie Wspierania Wiedzy Medycznej w Rybniku.

W konferencji uczestniczyli m.in. Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk oraz Prezydent Rybnika Adam Fudali. To  już drugie spotkanie naukowe prezentujące badania i eksplorację naukową emocjonalnej sfery człowieka, której niedocenianie i spychanie na margines przynosi coraz poważniejsze szkody jednostce i społeczeństwu. Choć medyczny punkt widzenia był głównym nurtem rozważań, dopełniły go znacząco dokonania innych dyscyplin nauki, które sprzyjały szerokiemu spojrzeniu na zakreśloną tematykę. Jednym z prelegentów był znany polski seksuolog, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, który  przedstawił rolę stresu w zaburzeniach seksualnych. O molestowaniu moralnym w rodzinie mówiła  prof. Jadwiga Jośko-Ochojska, kierownik  Katedry i Zakładu Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej SUM.  Kolejne wykłady dotyczyły m.in. wpływu stresu na powstawanie chorób nowotworowych, związku stresu z zapadalnością na choroby serca i układu krążenia, problemu stresu wśród emigrantów itp. Konferencję patronatem objęli: Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach  prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki oraz  Prezydent Rybnika  Adam Fudali.

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.