W dniu 13 czerwca (piątek) pierwszy rocznik Uniwersytetu Licealisty, po zakończeniu rocznego kursu obejmującego zajęcia z Anatomii, Biochemii, Fizjologii, Genetyki i Zdrowia Publicznego przystąpił do egzaminu testowego składającego się ze 100 pytań z wymienionych wcześniej dziedzin medycyny.

Pomimo, że piątek 13-tego może kojarzyć się pechowo, dla większości uczestników programu dzień ten okazał się szczęśliwy – uzyskali nie tylko dobry wynik egzaminu, ale także dodatkowe punkty rekrutacyjne przy przyjęciu na Śląski Uniwersytet Medyczny. Do egzaminu przystąpili uczniowie z pięciu liceów:
- I LO. im. J. Słowiackiego w Chorzowie
- II Liceum Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Katowicach
- III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi ZSO nr 11 w Zabrzu
- IV LO im. S.Maczka w Katowicach
- X LO im. I J Paderewskiego w Katowicach.

Najlepszy wynik uzyskał uczeń z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach – 72 punkty, co dało mu dodatkowych 5 punktów w czasie rekrutacji na SUM. Serdecznie gratulujemy! Warto pamiętać, że do 20 czerwca trwa rekrutacja do programu Uniwersytet Licealisty na rok akademicki 2014/15. Zapraszamy chętnych uczniów z Liceów, które podpisały z SUM umowę o współpracy do wzięcia udziału w programie.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]