Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 13 czerwca (piątek) pierwszy rocznik Uniwersytetu Licealisty, po zakończeniu rocznego kursu obejmującego zajęcia z Anatomii, Biochemii, Fizjologii, Genetyki i Zdrowia Publicznego przystąpił do egzaminu testowego składającego się ze 100 pytań z wymienionych wcześniej dziedzin medycyny.

Pomimo, że piątek 13-tego może kojarzyć się pechowo, dla większości uczestników programu dzień ten okazał się szczęśliwy – uzyskali nie tylko dobry wynik egzaminu, ale także dodatkowe punkty rekrutacyjne przy przyjęciu na Śląski Uniwersytet Medyczny. Do egzaminu przystąpili uczniowie z pięciu liceów:
- I LO. im. J. Słowiackiego w Chorzowie
- II Liceum Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Katowicach
- III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi ZSO nr 11 w Zabrzu
- IV LO im. S.Maczka w Katowicach
- X LO im. I J Paderewskiego w Katowicach.

Najlepszy wynik uzyskał uczeń z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach – 72 punkty, co dało mu dodatkowych 5 punktów w czasie rekrutacji na SUM. Serdecznie gratulujemy! Warto pamiętać, że do 20 czerwca trwa rekrutacja do programu Uniwersytet Licealisty na rok akademicki 2014/15. Zapraszamy chętnych uczniów z Liceów, które podpisały z SUM umowę o współpracy do wzięcia udziału w programie.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.