Akademia Młodych Uczonych PAN zainicjowała akcję pomocy uczonym z Ukrainy, którzy opuścili lub zamierzają opuścić swoją ojczyznę (https://amu.pan.pl/wsparcie-dla-uczonych-z-ukrainy/). Staramy się pomóc naszym kolegom i koleżankom w znalezieniu tymczasowego miejsca pracy oraz bezpłatnego zakwaterowania na minimum 3 miesiące.
WIele instytucji zadeklarowało już gotowość pomocy badaczom i badaczkom z Ukrainy, wciąż jednak bardzo brakuje centralnej bazy informacji o możliwościach polskich jednostek nauki i szkolnictwa wyższego w tym względzie.

Chcielibyśmy zatem prosić Państwa prosić o wskazanie osoby, która mogłaby dostarczać nam aktualnych informacji w odpowiedzi na zapytanie o konkretną osobę potrzebującą pomocy. Będziemy wdzięczni za kontakt:
pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
na Messengerze: https://www.facebook.com/akademiaMlodychUczonych/

Szczególnie ułatwiłoby naszą komunikację, jeśli Państwa przedstawiciel zechce dołączyć do grupy na Facebooku, w której chcielibyśmy wymieniać się informacjami z polskimi uczelniami i jednostkami badawczymi:  https://www.facebook.com/groups/1090199128227435.