Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Logo SUM

W związku z wprowadzeniem przez Prezesa Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234) Zarządzenia nr 40 z dnia 21 lutego 2022 roku w sprawie zmiany stopnia alarmowego CRP - obowiązujące od dnia 21 lutego 2022 roku, od godz. 21:00, do dnia 4 marca 2022 roku do godz. 23:59 uprzejmie informuję, że w miejsce 1. stopnia alarmowego ALFA-CRP, obowiązującego od 15 lutego 2022 roku, wprowadzony został stopień - 3. CHARLIE-CRP - na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to przedostatni stopień alarmowy związany z bardzo wysokim zagrożeniem systemów informatycznych - wprowadzony po raz pierwszy.

W związku z powyższym proszę o

  1.  Zachowanie niezbędnych zasad ostrożności przy pracy z systemami informatycznymi Uczelni,
  2. Bezzwłoczne zgłaszanie wszelkich podejrzeń naruszenia bezpieczeństwa na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  3. Przeglądnięcie treści "Instrukcji Bezpieczeństwa dla Użytkownika Systemów Informatycznych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach" do pobrania z sieci Uczelni z adresu: http://sum.edu.pl/secure/bip/zarz_129_2020_zal_2.pdf
  4. W przypadku wykonywania pracy zdalnej przestrzeganie zasad Bezpieczeństwa informacji pracy zdalnej świadczonej z wykorzystaniem technologii ICT - link do zasad: https://iod.sum.edu.pl/?r=artykul/view&id=62
  5. W przypadku samodzielnego wykonywania kopii zapasowych danych badawczych zaleca się jej weryfikację.
  6. W razie dostępności zasobów/nośników wykonanie kopi zapasowej najważniejszych dokumentów i wyników badań w formie elektronicznej.
  7. W przypadku korzystania z prywatnego komputera do celów służbowych zaleca się przeskanowanie systemu i używanych nośników programem antywirusowym. W przypadku braku zaleca się jego instalację np. darmowy system dostępny do pobrania ze strony: https://www.immunet.com/index


W przypadku wszelkich wątpliwości proszę o kontakt z Działem ds. Bezpieczeństwa Informacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pełny wykaz zadań i procedur określono w Załączniku Nr 5 do Zarządzenia Nr 219/2020 z dnia 17.12.2020 r. Rektora SUM dotyczącego modułów zadaniowych realizowanych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w sytuacjach wprowadzenia stopni alarmowych i stopni alarmowych CRP. Treść dotycząca przedsięwzięć realizowanych w ramach stopnia alarmowego ALFA-CRP dostępna jest na stronie internetowej SUM pod adresem:

https://aktyprawne.sum.edu.pl/api/document/attachment/download/6076924445be7
Z uwagi na charakter sprawy, dokument dostępny jest wyłącznie z sieci Uniwersytetu lub poprzez usługę "Zdalna Praca".

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.