Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
MEiN

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki, został opublikowany komunikat o kolejnym naborze wniosków w ramach programu „Doskonała nauka” .

Przedmiotem programu jest między innymi wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki (w tym uczelni) oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki, w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.

Uczelnia może złożyć wniosek w ramach następujących modułów:

„Wsparcie konferencji naukowych” w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na organizacji konferencji naukowych, prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych oraz
„Wsparcie monografii naukowych”, w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na wydawaniu monografii naukowych o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki lub wzrostu polskiej gospodarki, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych, w celu wprowadzenia wyników tych badań lub prac do obiegu krajowego lub międzynarodowego oraz na udostępnieniu tych publikacji w internecie, w trybie otwartego dostępu, w sposób bezpłatny i bez technicznych ograniczeń.

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu, którego okres realizacji nie przekracza 24 miesięcy, oraz nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa oraz którego koszty pośrednie nie przekraczają 10% kosztów bezpośrednich realizacji projektu.

Wnioskodawca może złożyć nie więcej niż 5 wniosków w każdym z modułów.

Wysokość środków finansowych, o które można wnioskować w ramach modułu „Wsparcie konferencji naukowych” wynosi od 20 000 zł do 400 000 zł.

Natomiast wysokość środków finansowych, o które można wnioskować w ramach modułu „ Wsparcie monografii naukowych” wynosi od 15 000 zł do 80 000 zł.

Przy czym nie może ona przekraczać 90% kosztów realizacji projektu.

Nabór wniosków trwa od dnia 01 lutego 2022 r do dnia 18 marca 2022 r. a szczegółowe informacje o naborze znajdują się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/doskonala-nauka, gdzie znajdą Państwo również pozostałe szczegółowe informacje na temat programu.

W przypadku chęci udziału w konkursie, uprzejmie proszę o założenie konta w systemie osf.opi.org.pl, przygotowanie treści merytorycznej wniosku oraz odesłanie jego wersji edytowalnej, a także nazwy użytkownika na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 lutego b.r.

W przypadku pytań proszę kontaktować się z panią Martą Szymańską – pracownikiem Sekcji ds. Badań Naukowych centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej (tel. 032 208 35 40)

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków w programie.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.