Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

MEiN

Uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki, został opublikowany komunikat o kolejnym naborze wniosków w ramach programu „Doskonała nauka” .

Przedmiotem programu jest między innymi wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki (w tym uczelni) oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki, w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.

Uczelnia może złożyć wniosek w ramach następujących modułów:

„Wsparcie konferencji naukowych” w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na organizacji konferencji naukowych, prezentujących osiągnięcia naukowe, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych oraz
„Wsparcie monografii naukowych”, w ramach którego jest wspierana realizacja projektów polegających na wydawaniu monografii naukowych o wysokim poziomie naukowym i istotnym znaczeniu dla rozwoju nauki lub wzrostu polskiej gospodarki, w tym najnowsze wyniki badań naukowych lub prac rozwojowych, w celu wprowadzenia wyników tych badań lub prac do obiegu krajowego lub międzynarodowego oraz na udostępnieniu tych publikacji w internecie, w trybie otwartego dostępu, w sposób bezpłatny i bez technicznych ograniczeń.

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu, którego okres realizacji nie przekracza 24 miesięcy, oraz nie obejmuje działań finansowanych z innych środków pochodzących z budżetu państwa oraz którego koszty pośrednie nie przekraczają 10% kosztów bezpośrednich realizacji projektu.

Wnioskodawca może złożyć nie więcej niż 5 wniosków w każdym z modułów.

Wysokość środków finansowych, o które można wnioskować w ramach modułu „Wsparcie konferencji naukowych” wynosi od 20 000 zł do 400 000 zł.

Natomiast wysokość środków finansowych, o które można wnioskować w ramach modułu „ Wsparcie monografii naukowych” wynosi od 15 000 zł do 80 000 zł.

Przy czym nie może ona przekraczać 90% kosztów realizacji projektu.

Nabór wniosków trwa od dnia 01 lutego 2022 r do dnia 18 marca 2022 r. a szczegółowe informacje o naborze znajdują się pod linkiem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/doskonala-nauka, gdzie znajdą Państwo również pozostałe szczegółowe informacje na temat programu.

W przypadku chęci udziału w konkursie, uprzejmie proszę o założenie konta w systemie osf.opi.org.pl, przygotowanie treści merytorycznej wniosku oraz odesłanie jego wersji edytowalnej, a także nazwy użytkownika na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 lutego b.r.

W przypadku pytań proszę kontaktować się z panią Martą Szymańską – pracownikiem Sekcji ds. Badań Naukowych centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej (tel. 032 208 35 40)

Serdecznie zachęcamy do składania wniosków w programie.