Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

obraz dekoracyjny do wiadomości

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach - Ligocie zaprasza wszystkich seniorów do udziału w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Głównym celem UTW jest prowadzenie działalności edukacyjnej ukierunkowanej na promocję zdrowia i zdrowego stylu życia Seniorów, przyczyniając się do poprawy Ich życia, po zakończeniu aktywności zawodowej.

Dodatkowo udzielenie przez Prezydenta Miasta Katowice dotacji z przeznaczeniem na Działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach pozwoli na organizację dodatkowych wydarzeń kulturalnych, turystycznych i okolicznościowych oraz urozmaici zajęcia warsztatowo - wykładowe.

W bieżącym roku planowana jest organizacja spotkań warsztatowo – wykładowych z zakresu zagadnień dotyczących bezpieczeństwa seniorów, zasad prawidłowego żywienia oraz przebiegu wielu chorób. Zaplanowano organizację wycieczki do Muzeum Medycyny i Farmacji Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, oraz udział Seniorów w wydarzeniach kulturalnych. W planie jest także organizacja wielu wydarzeń okolicznościowych takich jak: spotkanie wielkanocne, przy współudziale Chóru Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, spotkanie opłatkowe, dzień kobiet. Zaplanowano także warsztaty ruchowe z fizjoterapeutami oraz kurs pierwszej pomocy medycznej.

Szczegółowe informacje dotyczące Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Katowicach znajdują się na stronie internetowej: https://studiapodyplomowe.sum.edu.pl/uniwersytet-trzeciego-wieku-katowice, a także można uzyskać pod numerami telefonu (32) 208 – 35 – 07 lub (32) 208 – 36 – 39.