Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

obraz dekoracyjny do wiadomości

W hołdzie personelowi medycznemu, w podzięce za trud i zaangażowanie oraz za profesjonalizm, serce, współczucie i empatię okazywane pacjentom Narodowy Bank Polski wyemitował srebrną monetę kolekcjonerską „Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19" o nominale 10 zł. Na rewersie monety jest przedstawiona dłoń lekarza w rękawiczce chirurgicznej, ujmująca z troską dłoń pacjenta, a poniżej wstęga o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i napis „Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19". Na awersie widnieją nominał, napis „Rzeczpospolita Polska", rok emisji oraz wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej.

8 lutego w Górnośląskim Centrum Medycznym odbyło się spotkanie przedstawicieli NBP O w Katowicach z dyrektorem i pracownikami GCM. Podczas spotkania wręczone zostały srebrne monety za szczególne zaangażowanie i pracę podczas pandemii COVID-19.

Ten symboliczny dar jest podziękowaniem dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia i wolontariuszy pracujących w szpitalach covidowych, którym chciałbym wyrazić wdzięczność za poświęcenie w tym niezwykle trudnym dla nas wszystkim czasie pandemii – powiedział prof. Tomasz Szczepański, rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

moneta