Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Kandydat / Admission

En

Wizyta Konsul

Z przyjemnością gościliśmy dzisiaj Konsul Honorową Zimbabwe dr Krystynę Grabowską w progach naszego Uniwersytetu. Spotkanie poświęcone było nawiązaniu współpracy i przybliżeniu oferty edukacyjnej SUM studentom Zimbabwe. – Jedną z naszych zasad działania jest otwartość i wyjście na zewnątrz. Zdajemy sobie sprawę, że dzięki kontaktom zagranicznym jesteśmy w stanie wspólnie osiągnąć wiele w kwestii edukacji przyszłych medyków - podkreślił JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański.

Współpraca zakładałaby zapewnienie studentom z Zimbabwe kształcenia na kierunkach medycznych m.in. pielęgniarstwie czy wydziale lekarskim. Od kilku lat studenci z Zimbabwe zdobywają wykształcenie m.in. w Koszalinie, Lublinie czy Warszawie. Teraz przyszedł czas na Katowice!

- Jestem zachwycona tym, że mogłam znaleźć się w progach mojej uczelni. Jestem Państwa absolwentką. Z wykształcenia jestem lekarzem ginekologiem. Nasi studenci są bardzo zaangażowani w zdobycie dyplomu medyka za granicą, zatem chęcnie korzystają z oferty edukacyjnej poza granicami swojego kraju – powiedziała Konsul.