Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Wizyta Konsul

 

Z przyjemnością gościliśmy dzisiaj Konsul Honorową Zimbabwe dr Krystynę Grabowską w progach naszego Uniwersytetu. Spotkanie poświęcone było nawiązaniu współpracy i przybliżeniu oferty edukacyjnej SUM studentom Zimbabwe. – Jedną z naszych zasad działania jest otwartość i wyjście na zewnątrz. Zdajemy sobie sprawę, że dzięki kontaktom zagranicznym jesteśmy w stanie wspólnie osiągnąć wiele w kwestii edukacji przyszłych medyków - podkreślił JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański.

Współpraca zakładałaby zapewnienie studentom z Zimbabwe kształcenia na kierunkach medycznych m.in. pielęgniarstwie czy wydziale lekarskim. Od kilku lat studenci z Zimbabwe zdobywają wykształcenie m.in. w Koszalinie, Lublinie czy Warszawie. Teraz przyszedł czas na Katowice!

- Jestem zachwycona tym, że mogłam znaleźć się w progach mojej uczelni. Jestem Państwa absolwentką. Z wykształcenia jestem lekarzem ginekologiem. Nasi studenci są bardzo zaangażowani w zdobycie dyplomu medyka za granicą, zatem chęcnie korzystają z oferty edukacyjnej poza granicami swojego kraju – powiedziała Konsul.

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.