Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 12 stycznia 2022 r. Wydziale Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyło się spotkanie noworoczne dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zabrzu.

Była to wspaniała okazja nie tylko do spotkania się w gronie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale również z zaproszonymi gośćmi. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Urzędu Miasta Zabrze Wice Prezydent Miasta Zabrze Pan Krzysztof Lewandowski oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Pani Czesława Winecka. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach reprezentował Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego i Promocji Uczelni Pan dr hab. n. med. Oskar Kowalski, prof. SUM natomiast Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu Dziekan Wydziału Pani prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Alicja Grzanka oraz Kierownik Uniwersytetu III Wieku Pani prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Jolanta Zalejska – Fiolka. W spotkaniu brali udział również Pan prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Andrzej Bożek oraz Pani dr hab. n. chem. Beata Janoszka.

W świątecznej atmosferze, ciepłych pogawędek, uśmiechów oraz wspólnego kolędowania zaproszeni goście złożyli życzenia wszystkim uczestnikom zaznaczając przy tym, że w tak trudnym okresie pandemii w jakim się znajdujemy niezwykle cenne są chwile dające możliwość wspólnego spotkania się. Są to momenty pozwalające na chwilę zapomnieć o codziennym zabieganiu, problemach i obowiązkach.

Całość spotkania uświetnił przepiękny koncert kolęd w wykonaniu członków Chóru Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W trakcie spotkania słuchaczom Uniwersytetu III Wieku wręczono drobne upominki, zakupione dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta w Zabrzu - partnera w działaniach na rzecz aktywizacji osób starszych. W roku akademickim 2021/2022, zgłosiło się 64 seniorów zainteresowanych zajęciami w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.