Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

W dniach 17.12.2021 – 18.12.2021 odbyła się konferencja „International Medical Erasmus Conference 2021. Wydarzenie skierowane było do międzynarodowej społeczności studentów kierunków medycznych aby promować zagraniczne wymiany studenckie oraz Program Erasmus+.

W dwudniowej konferencji wzięło udział 420 uczestników z aż 20 krajów świata (Europy, Azji i Ameryki Północnej), a transmisja z wydarzenia została odtworzona ponad 700 razy. Spotkanie poprowadzili studenci V roku kierunku lekarskiego: Jagoda Hofman oraz Michał Hutny.

Pierwszego dnia wykład inaugurujący nt. nowych metod leczenia niewydolności serca wygłosiła w imieniu prof. Damiana Kaweckiego, prof. Beata Morawiec. Tego dnia uczestnicy mogli wziąć udział w aż 10 wykładach o zróżnicowanej tematyce, wygłoszonych przez naukowców z 4 różnych uniwersytetów (University of Rostock, University of Oslo, University of Ljubljana, Comenius University in Bratislava). Wykład nt. możliwości poprawy leczenia białaczki limfoblastycznej wygłosił JM Rektor prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Drugi dzień konferencji rozpoczęto sesję wykładową, w trakcie której wygłoszonych zostało dziewięć wykładów przez naukowców zaproszonych z 8 uniwersytetów (Comenius University in Bratislava, University of Maribor, University of Rostock, University of Ljubljana, Technische Universität München, University of Seville, Gdański Uniwersytet Medyczny, Śląski Uniwersytet Medyczny).

Za organizację wydarzenia odpowiedzialny był Komitet Organizacyjny IMEC 2021, w skład którego weszli: dr hab. n. med. Justyna Paprocka, profesor SUM, Koordynator Programu Erasmus+ Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach, dr hab. n. med. Damian Kawecki, profesor SUM, Uczelniany Koordynator Programu Erasmus, a także Studenci SUM (Wydział Nauk Medycznych): Jagoda Hofman, Michał Hutny, Natalia Libudzic, Agata Suleja, Agnieszka Suszek, Aleksandra Jedlecka, Bożena Kmak, Gabriela Bronkowska, Karolina Tracz, Karolina Śliwa, Klaudia Hachuła, Martyna Kamińska, Natalia Kardas, Natalia Rodak, Robert Peterek.

Członkami Komisji Naukowej Konferencji byli: dr hab. n. med. Justyna Paprocka, profesor SUM, Koordynator Programu Erasmus + Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach, dr hab. n. med. Damian Kawecki, profesor SUM, Uczelniany Koordynator Programu Erasmus +, Jagoda Hofman, Michał Hutny

Działania Komitetu wspierane były również przez biuro Programu Erasmus+ SUM (p. Justyna Borek) oraz Centrum Informatyki i Informatyzacji SUM (p. Michał Nowak, p. Paweł Zaręba, p. Dariusz Górniak).

050122 Damian Kawecki050122 Beata Morawiec

SUM © 2016-2021