Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Z przyjemnością informujemy, że wynalazek opracowany przez pracowników SUM , pn. COMPARTMENT CONTAINER TO PREPARE BIOFILM FOR ANALYSIS WITH SCANNING ELECTRON MICROSCOPY (SEM) został opatentowany w Europejskim Urzędzie Patentowym (EPO).

Innowacyjnym wynalazkiem jest system do pozyskiwania biofilmu w warunkach in vitro, który zawiera kompartmentowy zasobnik przeznaczony do hodowli mikrobiologicznej w przypadku konieczności zapewnienia optymalnego środowiska wzrostu drobnoustrojów tworzących biofilm, z zastosowaniem do badań mikroskopii elektronowej. Wynalazek może być stosowany jako efektywna i ekonomiczna metoda namnażania drobnoustrojów w formie biofilmu, usprawniając badania mikrobiologiczne. Efekt praktyczny wynalazku obejmuje optymalizację procesu badań mikrobiologicznych, których wyniki można wykorzystać w praktyce klinicznej. Wynalazek ma szczególne znaczenie w kontekście ultraanalizy biofilmu bakteryjnego w celu jego eradykacji oraz poprawy efektywności diagnostycznej, w sektorze medycyny, mikrobiologii klinicznej, farmakologii oraz innych sektorów gospodarki.

Autorami projektu są: dr hab. n. med. Arkadiusz Dziedzic, dr hab. n. med. Robert Wojtyczka, dr n. med. Robert Kubina, prof. dr hab. n. med. Marta Tanasiewicz, a także dr hab. Wojciech Kujawski.

SUM © 2016-2022