Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Pracownia Elektrofizjologii i Ablacji I Kliniki Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. L. Gieca(Kierownik Kliniki: Prof. dr hab. Katarzyna Mizia-Stec) należy do wąskiego grona wybranych 31 ośrodków na świecie, gdzie odbywają się pionierskie zabiegi ablacji arytmii za pomocą najnowocześniejszego cewnika Qdot Micro firmy BiosenseWebster. Narzędzie to współpracuje z systemem elektroanatomicznym Carto3, i posiada szereg unikalnych cech, wpływających na przebieg i skuteczność zabiegu ablacji. Najważniejszą z nich jest możliwość krótkotrwałych aplikacji energii z wysoką mocą 90 Watt przez 4s (tzw. High Power Short Duration - HPSD), dzięki współpracy ze specjalnym generatorem prądu o częstotliwości radiowej (RF) "Ngen" W przypadku ablacji cewnikiem Qdot Micro w trybie HPSD , uzyskujemy znaczne skrócenie czasu trwania zabiegu.

Poza największą dostępną wśród technologii ablacji prądem o częstotliwości radiowej mocą, Qdot jest niezwykle wyrafinowanym i skomplikowanym narzędziem. Na jego mierzącej 3,5mm długości i nieco ponad 2,5mm średnicy końcówce (tzw. tip), znajduje się aż sześć czujników temperatury, dając operatorowi niezwykle szczegółowy wgląd w przebieg zmian temperatury podczas zabiegu, a co za tym idzie zwiększenie kontroli nad przebiegiem ablacji i bezpieczeństwa pacjenta. Kolejnym elementem jest możliwość pomiaru siły i kierunku nacisku końcówki cewnika na tkanki, zastępując lekarzowi zmysł dotyku i ułatwiając orientację przestrzenną wewnątrz serca - również i to zwiększa profil bezpieczeństwa.
Warto podkreślić znakomite wyniki całego Zespołu, zarówno kątem wykonania zabiegu ablacji napadowego migotania przedsionków, jak i w dziedzinie kompleksowego leczenia migotania przedsionków, w tym optymalnego przygotowania pacjenta do zabiegu.

W załączeniu średnie czasy trwania etapów zabiegu ablacji napadowego migotania przedsionków za pomocą cewnika Qdot Micro w Pracownia Elektrofizjologii i Ablacji I Kliniki Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w porównaniu do średniej wybranych ośrodków europejskich


Proponowanie czasów Qdot

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.